Kojení 9měsíčního dítěte. Kolikrát denně?

Zodpovězené
21. dub 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého 9měsíčního dítěte. Syn je často kojen. Ráno, dopoledne a také odpoledne před spánkem, večer i v noci. Bezmléčný příkrm má 3x denně. Po roce plánuji s kojením skončit.

Kolikrát denně by se mělo kojit 9měsíční dítě?

Kolik mléčných dávek má mít do té doby dítě?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na to je velmi těžké odpovědět. Dítě by i v tomto věku mělo být kojeno tak často a tak dlouho, jak chce. A každé to má jinak. Některé děti se kojí více v noci a přes den jen sporadicky, protože mají spoustu práce s poznáváním světa. Některé se kojí průběžně, jiné méně často a delší dobu atd. Co se týče UM a mléčných dávek, až do jednoho roku věku je mléčná strava pro dítě velmi důležitá. V devíti měsících ještě převyšuje dávku nemléčnou. Do mléčné dávky se počítá i mléčná kaše. Po prvním roce má dítě zpravidla 2-3 mléčné dávky - UM k snídani, kaši k večeři a mléčnou svačinku. Kojené dítě má dávek tolik, kolik samo chce a potřebuje. Některé kojené děti jsou i po prvním roce poměrně často kojené a jen postupně přechází na nemléčnou stravu. Je mi tedy líto, že nemohu přesně a konkrétně odpovědět.
Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová