Kojím 1,5roční dítě a jsem těhotná. Mám postupně dítě odstavovat?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

mám 1,5roční dítko, které kojím. Jsem v 5. týdnu těhotenství.

Mohu postupně odučovat od kojení nebo je nutné skončit ze dne na den?

Neodebírám mu kojením potřebné živiny?

Nechci ublížit miminku v bříšku.

Děkuji

Dobrý den,

nemusíte se ničeho obávat a klidně dál kojte. Kojení sourozenců se nazývá tzv. tandemové kojení a je to krásný zážitek jak pro maminku, tak pro obě děti. Je velmi přínosné pro vzájemný sourozenecký vztah. Vaše tělo je chytré a složení mléka bude vždy odpovídat potřebám mladšího dítěte, to starší se bude jen "přiživovat".
Pokud bude těhotenství v pořádku, kojte klidně až do porodu a poté dál obě děti najednout.
Držím palce a užijte si to.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová