Kousání při kojení. Jak to dceru odnaučit?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

mám 6 měsíční holčičku a už má dva zoubky a nahoře už se jí "tlačí" další dva. Asi před měsícem mě občas při kojení kousla. Bohužel poslední dobou je to stále častěji. Chápu, že ji prožezávání zoubků bolí, ale kolikrát mi teče krev a moc mě to bolí a pomalu se začínám bát každého kojení. Kojím hlavně i na uklidnění, když jí něco trápí, takže když je nevrlá, tak jsem nabídla prso a bylo po problému. Takhle mám strach, že ztratím mléko, když nebude tak často přikládána a do toho začínáme i s příkrmy. Jelikož od jejího narození kojím max 6-7x denně. Častěji nechce.

Prosím tedy o radu, jak odnaučit miminko kousat maminku?

Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

miminko má v pusince novinku a zkouší, co dovede. Neuvědomuje si, že pokusy mohou způsobovat bolest, jen experimentuje a zjišťuje, co při kojení se zoubky dělat. Naučte ho, co je správně. Když se přisaje dobře a nebolí, pochvalte, když zabolí, odeberte rychle prso, řekněte: Nene, au, bolí. Stále stejně, když se přísává, podívejte se na něj a řekněte - opatrně! Když se povede, pochvalte. Miminko se rychle naučí, co je správně. Když kouše, nekojte. Až po chvilce. Když kousne v průběhu, opět přestaňte a řekněte, že bolí. Bezbolestně se kojí velké i 2 leté či starší děti. Zuby nejsou překážkou kojení, jen miminko musí pochopit, co s nimi a k čemu jsou.

Mějte krásné kojení!

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová