Kvůli depresi nechci kojit. Jak dosáhnu toho, aby se mi nespustilo mléko?

Zodpovězené
21. lis 2020

Dobrý den,

u první dcery jsem měla zastavenou laktaci z důvodu, že jsem měla depresi. Čekám druhé dítě a vím, že nechci kojit. Znovu se obávám deprese.

Jak dosáhnu, aby se mi nespustilo mléko?

Jak zastavím laktaci?

Děkuji

Dobrý den,

laktaci předejít bohužel nejde. Tělo neošálíte a jakmile porodí, nastartují se i další přirozené procesy. Laktaci však můžete zastavit přirozeně tak, že prostě nebudete kojit a pokud se nalijí prsa, budete odsávat do úlevy (ne více) prsa chladit a postupně laktace ustane. Další možností je medikace, můžete se domluvit při hospitalizaci přímo s lékařem.
Je však možné, že podruhé nebude vše probíhat tak, jako poprvé. Jste již zkušenější, víte, co očekávat, k pocitům, které jste měla poprvé, dojít nemusí.
Držím palce, abyste vše zvládla.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová