Lék Dostinex na zástavu laktace. Jak si ulevit?

Zodpovězené
9. zář 2019

Dobrý den,

odstavují dítě a dostala jsem 2 tabletky Dostinex, včera jsem si už 1 vzala (po půlkách) a dnes budu mít tu druhou.

Prsa mám stále úplně tvrdá, ale už nebolí, když ležím, chodím apod., jen na omak.

Jak dlouho ještě tento stav potrvá?

Bojím se odstříkávat, abych nepromarnila prášky a nedělalo se mléko dál, zároveň se bojím zánětu. Prý mohu odstříkávat do úlevy dvorce, ale dvorce mám spíše měkčí.

Mám si zatáhnout prsa?

Jedno prso mi připadá jakoby od spodu trošku změklo, ale stále to bolí.

Mám spíše odsávat nebo odstříkávat?

Děkuji!

Dobrý den,

postujte zcela přirozeně tak, že jakmile se prsa nalijí, ztvrdnout, nahřejte je a odstříkejte do úlevy. NE více.

Při odstříkání do úlevy (nevím,co znamená odstříkat dvorce, odstříkat lze jen mléko z prsu jako takového) laktaci nestimulujete, nemusíte se bát. Poté prsa chlaďte.

Rady našich babiček - můžete zkoušet zábaly z tvarohu, mazat prsa např slivovicí nebo vodkou - to vše snižuje laktaci. Možné jsou i strouhané brambory nebo zelí.

Zda odsávat či odstříkávat záleží na Vás, co je Vám příjemnější, zpravidla je ruka šetrnější než přístroj. Jako podporu můžete pít šalvějový či mátový čaj.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová