Dostinex, pomohl zastavit laktaci?

lanelane
29. říj 2017

Zdravím,
pomohl někomu Dostinex? Musím zastavit laktaci po x-tém zánětu, už nemůžu :(.
Strašně se toho bojím, beru ATB, již 4. za půl roku.
Prosím, jaké jste měli dávkování? Dostala jsem 1 tbl po 12 hodinách, celkem tedy 2 tbl za 24 hodin. V příbalovém letáku je ale dávkování 1/2 tbl za 48 hodin. Takže 4x 1/2.
Mam homeopatika, mátový čaj... A příšerný strach, z dalšího zánětu.

Moc díky

zdenkaell
29. říj 2017

Celkem 4 pulky po 12 hodinach. Takze treba v pondeli v 8, 20 a v utery v 8 a ve 20.

anehap
29. říj 2017

Ja mela stejny problem jako ty, u mladsi dcerky 5x ATB na zanet prsu, kdyz ji bylo 20 mes.(driv jsem prestat nechtela, mala mela zdrav. problemy a kojeni ji pomahalo hodne po psych. strance), domluvila jsem se s dr.na odstaveni, dostala jsem Dostinex, vim, ze jsem urcite brala 2 tablety, ale byl mezi nimi rozestup par dnu, presne uz nevim kolik...taky mi to ale dr.rekl jinak nez je uvedeno v pribalaku.Mezitim jsem pila hodne salvej.caj, brala homeopatika a prestoze mi dr.rikal neodstrikavat, nedalo se to vydrzet, takze asi 2x jsem odstrikala (jen do ulevy) .Drzim pesti, at se vyhnes zanetu, vim, jake to je...:-/

kamino
29. říj 2017

Dostinex je spolehlivy, je.to drijak, ale opravdu laktaci zastavi.

lanelane
autor
29. říj 2017

@zdenkaell
@anehap
@kamino
moc diky za reakce
Prsa si mam opravdu stahnout? za jak dlouho to zabere?

zdenkaell
29. říj 2017

Stahovat, chladit. Zabira velice rychle.

anehap
29. říj 2017

@lanelane mně říkal dr. nestahovat a zdá se mi to logický - právě proto, že jsem trpěla na záněty, tak je tam větší riziko zatvrdlin a zánětů, když se to stáhne. Takže jsem nestahovala, jen občas chladila....u mě to trvalo min. týden, než to bylo klidnější a necítila jsem nepříjemný pnutí a tlak, předtím to dost bolelo....ale po týdnu už v pohodě😉

lanelane
autor
29. říj 2017

@anehap
A byl s tebou nekdo doma? Ja si to vubec neumim predstavit, ze mala bude brecet a ja ji nebudu moct nakojit...
Je to fakt priserny.
A zanet si tedy z toho nedostala? Dávkovaní si měla jaké? Ja nevim, proc mi napsala Dr jiné dávkování, než je uvedeno v letáku

lanelane
autor
29. říj 2017

@anehap
Ja bych strasne kojila dál.... ale jsem uplne vycerpana, mam jeste jednu starsi holcicku a vsechno se pul roku tocí okolo prsou a uz proste nemuzu dál. :(
dalsi zanet uz bych asi nevydrela, zase 40. horecky, bolest, ATB... Je to hrozné.
Jsem nestastna, ze to takhle je.😢

anehap
29. říj 2017

A kolik ma mala? Vim, ty stavy jsou des, jsi nepouzitelna, taky jsem se musela starat jeste o starsi...ja uz v te dobe nastesti kojila jen v noci, takze asi dva dny uspaval manzel, asi 2 noci byly krize, ale pak to bylo lepsi...dr.mi rikal, ze to davkovani ma tak osvedcene, v tom jsem mu verila, fakt uz nevim, kdy jsem brala tu druhou tabletu, ale byla tam pauza par dnu. Zanet jsem nastesti nedostala, ale musela jsem odstriknout, nedalo se to...

kamino
29. říj 2017

Pritel.s.prckem odjeli na.chatu, ja.bych to taky.nedala... a nestahovat,.pripadne odstriknout do ulevy.

lanelane
autor
29. říj 2017

@anehap 6,5 měsíce...
No snad to nějak zvládnu. :( Děkuju moc

soleilll
29. říj 2017

@lanelane Poradím jen se stahováním prsou - opravdu hodně zavázat - mně v porodnici obalili plenou a utáhli tak, že jsem se skoro nemohla nadechnout. Důležitý je to hlavně na noc, ale pro jistotu to měj 24 hodin denně několik dnů (a nocí). Držím palce, aby ti to rychle zabralo a uteklo. Bude líp.

alboo
29. říj 2017

@lanelane něco jinýho je zastava nerozjete laktace v prvnich dnech a pak v půl roce.
mě v porodnicu zabral dostinex velmi dobře a myslím že 1-2tbl po 12 hod, 2dny. prsa sem mela v pevné podprde a nesundavala ji. prvnich 24 hod vůbec 🙂 ale pro rozjetý laktaci bych je stahla jen lehce a odstrikala jen do úlevy
ale co je velmi důležité, je nenechat mimco po sobě plazit a hledat prso, nedavat si ho na holou kůži, nerochnit se s ním v posteli... to sou zaruceny spoustece

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru