Lymfatická masáž během kojení. Mohu na ni jít?

Zodpovězené
14. led 2019

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně lymfa masáží, chtěla bych jít na hýždě, ale mám chlapečka 7m a stále kojím. Někdo v tom problém nevidí, ale někdo zase ano.
Na webu jsem si taky přečetla spousty rozdílných názorů. Nevím čím se tedy řídit?

Děkuji za odpověď, radu.

Dobrý den,

máte pravdu, na kojení co člověk, to názor. Já jsem poměrně liberální a zvláště pokud nejde o novorozence nemyslím, že by lymfatická masáž a případné uvolněné toxiny měly miminku nějak zásadně ublížit. To, kolik se jakých látek dostane do MM je velmi individuální a jednoduše to nelze s určitostí řici. Jednoduše Vaše MM nebude jedovaté, ano bude možná obsahovat určité látky, které se díky masáži vyplaví do těla, ale rozhodně bude stále tím nejlepším, co může Vaše mimi dostat.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová