Thajská masáž v prvním trimestru. Mám tam jít?

majucha
31. pro 2007

ahoj holky, poprosím vás o názory/zkušenosti. Dostala jsem od ježíška, poukaz na thajsou masáž, ježíšek to myslel dobře, protože mě záda dost trápí, ale v té době netušil, že jsem čerstvá těhule. Na thajské masáži jsem ještě nebyla a tak nevím, jestli je to vůbec dobrý nápad tam teď chodit... 😒

ygreen
31. pro 2007

maju: někde dělají i speciální těhotenské thajské masáže. Tak se poptej, třeba je tam dělaj. Jinak bych počkala do druhého trimestru, nebo je někomu věnovala 😉

majucha
autor
31. pro 2007

aha, díky 🙂 , to se poptám, to jsem netušila 🙂 a kdyby ne, tak to asi věnuju, je to jen na leden, tak to bych nestihla 😉

ygreen
31. pro 2007

Já viděla nějaké fotky Partyšové a Bendové, které v těhu chodily na těhu thajské masáže. A maže se hlavně bříško aby nebyly strie.

majucha
autor
31. pro 2007

to by bylo fajn na ty strie, to se bojím, že mě potká ☹ moc díky za radu!

ygreen
31. pro 2007

Mě už to potkalo 😠 A kupodivu hned na začátku a pak nic 😝

majucha
autor
31. pro 2007

na začátku? To mě překvapuje, myslela jsem, že to přijde až když budu mít balón 😀 já jsem na to náchylná, popraskaly mi i prsa v pubertě a to mám jenom dvojky 😀, takže čekám to nejhorší, ale budu mazat co to půjde a ty thajci by mohli třeba trošku pomoct 🙂

ygreen
31. pro 2007

Já jsem ale špekoun a břicho mi vyrostlo hodně rychle - od cca 12tt mám pořád stejné a prcek utěšeně roste 😵 Psa mám zase v pohodě a to už mám zvesela Ečka 😉

majucha
autor
31. pro 2007

já už teď taky vypadám jak kdybych byla aspoň v 13tt 😀, ale jsem jenom nafouklá a břicho nezatahuju 😀 😀 , ale už se na bříško těším, snad nepopraská moc 😖

ygreen
31. pro 2007

Ono ani zatáhnout nejde, že 😀

tanuki
31. pro 2007

Ahoj holky! Koukám, že tady řešíte masáže. Mamina teď měla problémy se zádama a sama neuroložka čubrněla, jak jí to Thajky spravily. Myslím, že jsou úžasné a když jim řekneš, že jsi těhu, tak to podle toho upraví. Jinak sportovat se v prvním trimestru může jako kdybys těhu nebyla, takže bych se nebála. Snad jen aby nedělala hluboké prohmatávíní bříška... A držím pěsti proti striím, my těhu plánujeme a taky se bojím, protože mi v pubertě popraskaly prsa i stehna- sice jen takové tenoulinké a světloulinké (jsou vidět jen z určitého úhlu, takže dobré) ale bojim se, že mi v těhu popraská břicho i rostoucí pneumatika okolo pasu. Holt moje kúže není extra pružná ☹

holidayinn
31. pro 2007

Majucho: thajské masáže pro těhu jsou vhodné od II. trimestru. V Praze se bohuzel tomuto druhu masaze venuji pouze v Sebai nebo Asian Wellnes. Klasicke se nedoporucuji, protoze Thajka hodne tlaci na body v oblasti bederni a pri masazi se musi lezet na brise. V I. trimestru mohou tlaky v oblasti bederni zpusobit stahy delohy a nasledny potrat v horsim pripade. Doporucuji opravdu masaze pro tehu od II. trimestru, mazou te olejem a lezis na boku a vyhybaji se kotnikum a bederni oblasti.

majucha
autor
31. pro 2007

ygreen: 😀 nejde, ale je to legrační když vím, že to mimi má jen pár milimetrů 😀
tanuki: asi budu opartná s tou masáží, jsem strašpytel 🙂 ty strie jsou opruz... taky mám teď jen ty malé, ale jsem zvědavá co se objeví s bříškem
holidayinn: díky za radu! a co třeba jen ta thajská masáž nohou nebo šíje a ramen? mám ten poukaz sem a můžu si vybrat jakoukoliv http://www.touchrelax.cz/cz/

lu777
1. led 2008

thajské masáže jsou dobré, ale v I. trimestru bych to teda v žádném případě neriskovala, to Ti řekne každá zkušená masérka nebo rehabilitační sestra
sama jsem se ptala co můžu a nemůžu a radili mi fakt velkou opatrnost, že nemají dobrou zkušenost, tělo reaguje jinak plus každý je jinak citlivý..

já bych do toho šla jedině ve II. trimestru (jestli ne až ve III., protože kdyby náhodou něco, tak miminko je moc malé, aby se mohlo narodit) a jedině s někým, kdo vypadá fakt profesionálně a bude masírovat opatrně

majucha
autor
1. led 2008

lu díky za rady, taky už se bojím, asi si nechám namasírovat jen chodidla 😀

dzej
27. led 2008

ahoj holky, já dnes byla na thajské masáži a musím říct, že je nejlepší tam jít v 2.trimestru. Je to totiž masáž na zádech a po chvíli se mi udělalo zle, protože mi malá tlačila na dutou žílu, tak jsem celou masáž absolvovala na boku. V prvním trimestru se to vůbec nedoporučuje a v Brně těhulky do 3 měsíce nemasírujou.

caira
27. led 2008

majucha...s chodidlama ale taky pozor, protoze akupresura se musi taky prizpusobit tehulim..v chodidlech a specialne v okoli kotniku jsou nejake body navazane na delohu takze to muze zpusobit stejne problemy jako ta thajska masas 😀

Doporucuju jit do masaze hlavy krku a ramen..tim clovek nic nezkazi { a ja ji dostala od manzi predcasne k valentynu, tak uz se desne tesim} 😀

majucha
autor
12. únor 2008

holky, tak jsem absolvovala nakonec jemnou olejovou masáž celého těla a byla to bomba 😀 thajka byla jemná, jsou tam na těhulky připravený 😵 fakt super, už mě ani nenechala ležet na bříšku i když na něm v pohodě ještě spím, no bylo to labůžo 😵

vikvik
12. únor 2008

ja na masaze chodim a je to uzasny relax! bych tam byla furt kdyby to slo 🙂

ojika
31. říj 2009

ahoj holky a maminky, nevím, jestli to sem úplně patří. Ale znám člověka, který dělá v Praze Thajskou masáž. Je naprosto úžasný a navíc má ceny o poloviční než jinde!! 😲 (Není tedy z Thajska, ale dělá tradiční thajskou masáž) Pokud některá chcete kontakt, napište mi do IP a já vám ráda zašlu jeho letáček s reklamou. 🙂

eldam3
28. únor 2017

Asi bych jej věnovala, zdraví je zdraví.

hochmic
14. kvě 2017

Já měla objednanou masáž a paní říkala, že rozhodně NE, že by to mohlo rozbouřit mízu a mít fatální následky. Masáž pouze pro těhulky a až od 4 měsíce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru