Mám přestat kojit, když mám zvýšenou činnost štítné žlázy a beru léky?

Zodpovězené
14. kvě 2019

Dobrý den,

zjistili mi zvýšenou činnosti štítné žlázy a endokrinolog mi předepsal Propycil 50 mg třikrát denně a Betaloc na zvýšený tep. Pediatrička mi řekla, abych přestala kojit.

Mám podle Vás přestat kojit?

Za odpověď děkuji

Dobrý den,

oba léky jsem vyhledala v dtb LactMed a jsou kompatibilní s kojením.

Dále přikládám odkaz, kde je uveden Betaloc jako lék ze skupiny betablokátorů, který je možné užívat během kojení.
https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

Samozřejmě však neznám okolnosti, které vedly Vaši paní doktorku k doporučení odstavit. Zpravidla platí, že odstavení bývá větším rizikem, než riziko spojené s užíváním léků při kojení. Nevýhody odstavení jsou však u nás často podceňované. Konečné rozhodnutí vždy zůstává na Vás.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová