Štítná žláza 3,88, je to už problém? Poraďte

janikula
27. čer 2012

Zjistili mi z krve hodnotu 3,88 při kontrole štítné žlázy, obvodní lékařka mi slíbila, že zkusí zajistit co nejrychlejší kontrolu na endokrinologii....takže vůbec netuším, zda je to už problém nebo ne, co mě může čekat.
Dočetla jsem se, že pro otěhotnění musí být max. 2,5, někde ale uvádějí 5. Vůbec nevím hodnota jakého hormonu to je, co vlastně určuje, jaký z toho může být problém. Prosím o rady, zkušenosti, případně odkazy na dobré weby, kde se dá o tom dočíst. Díky 🙂

naomi6
28. čer 2012

@janikula Ahoj, vůbec se ničeho neboj. Pro štítnou žlázu jsou podstatné dva údaje a to hormony TSH a FT4. To číslo 3,88 je s největší pravděpodobností ten první - TSH. Uklidním Tě, když Ti napíšu, že jsem po operaci ŠŽ, musím brát celoživotně léky, normálně jsem otěhotněla, mám zdravou dceru a teď koukám do papírů a v době těhu jsem měla TSH 3,91 a pro úplnost FT4 9,19, takže buď úplně v pohodě. 😉 Ale nepamatuju si, od kolika do kolika je ta hodnota braná jako v normálu. Dojdi si na endokrinologii a tam se dozvíš víc. Zbytečně se nestresuj. Kdyby ta hodnota byla opravdu zlá, tak tě doktorka žene hned, navíc bys měla opravdu velké zdravtoní potíže, které nepřehlédneš. Já jsem měla na začátku léčby ty hodnoty hoooooodně vysoké a 3,88 se mi zdá v pohodě. Ale nejsem doktor a nevím, jaký je to údaj......Držím palce 😉

janikula
autor
15. črc 2012

@naomi6 Ahoj, tak jsem byla na endokrinologii a paní doktorka udělala sono a štítka opravdu nepracuje jak má. Pro běžný život to prý stačí, ale pro otěhotnění nebo spíš udržení těhotenství je to málo, dostala jsem léky. Pokud otěhotním, mám hned přijít pri vyšší dávku. IVF nedoporučila vůbec, to leda až po upravení hladiny hormonů.
Tak tajně doufám, že to byl ten problém, proč mi 2x těhotenství nevyšlo, protože jinak jsem po zdravotní stránce vpořádku. 😨

naomi6
17. črc 2012

@janikula Ahoj, tak to je dobře, že sis to vyřídila. Vůbec se toho neboj, to se ti časem upraví a určitě bez problémů otěhotníš. Když budeš hlídaná endokrinologem, je to v pohodě, držím palce a určitě dej vědět, jak se to vyvíjí.