Miminko a novorozenecká kolika. Co nejíst při kojení?

Zodpovězené
7. čer 2019

Dobrý den,

před 2 týdny se mi narodilo miminko a já konečně kojím tak, jak jsem si to představovala u svého prvního syna. Nicméně mám velké problémy s tím, že syn dost pláče, kroutí se, prdí a často se kojí. Mám pocit, že ho může hodně bolet bříško a ráda bych mu nějak pomohla. Vím, že jste psala v předchozích dotazech, že kojící žena může jíst všechno, ale i přesto, co nejíst při kojení, když bych ráda aspoň eliminovala nějaké potraviny? U jakých potravit začít?

Děkuji

Dobrý den,

pokud má miminko potíže s prdíky, koliku, bolesti břiíška, primárně doporučuji kojení na požádání, nošení v šátku nebo nostíku, polohování - nošení v různých polohách, případně vyzkoušet tzv eliminační dietu - tzn postupně omezovat jídelníček od různých druhů potravin. Nejčastější potíže způsobuje bílkovina kravského mléka, dále droždí a kynuté potraviny, dále samozřejmě luštěniny, košťáloviny. Zkoušejte tedy vynechávat ze stravy jednotlivé složky tak, abyste postupně mohla zjistit, co miminku vadí. Někdy se to podaří, někdy ne, pak nastává nutnost potíže alespoň zmírnit a učinit snesitelnějšími, což zařídí často právě nošení v šátku a polohování. Medikaci až nakonec.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová