Může kojené dítě i kravské mléko?

Zodpovězené
24. lis 2022

Dobrý den,

mám 9měsíční dcerku. Je kojená, na svačinu a na oběd má příkrmy. Lékařka mi poradila dávat jí na večeři kaše. Koupila jsem nemléčnou krupicovou od Hami a rozdělala jsem ji převařeným kravským mlékem.

Mám tuto kaši raději rozdělat vodou a později dceru kojit?

Může vlastně takové děťátko již kravské mléko?

Děkuji

Dobrý den,

kaši doporučuji připravit z UM nebo uchovaného (mraženého) MM. Kravské mléko v tomto věku ještě nedoporučuji. Je vhodné začít s kravskými produkty v zakysané podobě - jogurt apod. Kravské mléko nejprve jen jako přídavek - např. do bramborové kaše, a spíše až kolem 1. roku věku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová