Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nahrazení MM UM u 15měsíčního dítěte. Je to nutné nebo stačí plnohodnotný jídelníček?

Zodpovězené
27. led 2020

Dobrý den,

má otázka je trošku zavádějící a ptám se opravdu čistě ze zvědavosti. Stále kojím 15měsíční dceru 2 krát denně (ráno/večer) a končit se nechystáme, protože jsme našly kompromis vyhovující oběma, ale v případě ukončení kojení mě zajímá, jestli je nutné v tomto věku ho nahradit umělým mlékem nebo stačí dostatek mléčných dávek ve stravě.
Do budoucna bych totiž ráda ukončila kojení tímto způsobem, dcera UM nikdy neměla a nechci jí ho nabízet. Ptám se, protože nacházím dost různorodé informace, kdy někdo je pro UM (až třeba do 3 let) a někdo dbá na plnohodnotný jídelníček a kojení nenahrazuje umělým mlékem.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, ¨

můj názor i doporučení jsou jasná, UM je náhražka mateřského mléka. Jen a pouze náhražka. U dětí s bezproblémově zavedeným pestrým jídelníčkem v tomto věku už UM při případném odstavení není nutné. UM není standardní součást dětského jídelníčku, pokud matka kojí dle potřeb a požadavků dítěte a dítě konzumuje pestrou a vyváženou stravu. Pro zajímavost - obě moje děti UM neochutnaly nikdy v životě - odstavily se samy 🙂.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová