Novorozenec na JIP bez možnosti přikládání. Co udělat, abych nepřišla o kojení?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

jsem druhý den po CS ve 38. týdnu. Chlapeček se zdál v pořádku, ale nakonec špatně dýchal a byl podchlazený, proto skončil na JIP, kam za ním docházím z šestinedělí.
Nemám možnost kojení, snažím se stimulovat ručně i odsávačkou, zatím bez úspěchu.

Prosím, co dalšího můžu ještě udělat? Kojení se nechci vzdát.

Děkuji mnohokrát.

Daniela

Dobrý den,

nepanikařte, nic není ztraceno. Pravidelně odsávejte a vůbec nehleďte na to, kolik odsajete, jde o stimulaci, o nic jiného. Pokud je to možné, zkuste se domluvit, aby miminko nebylo dokrmováno lahvičkou, ale jiným způsobem. Jakmile to bude možné, začněte přikládat, kojte tak často a tak dlouho, jak bude miminko chtít, pokud bude spavé min. každé 3 hodiny. Pokuste se o co nejčastější přímý kontakt s miminkem ideálně kůže na kůži. Jakmile budete doma, hodně se tulte, často přikládejte, nechte miminko, aby si kojení řídilo samo. Velmi doporučuji savčí polohu (www.prirozenekojeni.cz). Nebojte se, není důvod, proč byste to neměla zvládnout i přes počáteční obtíže.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová