Porod 36+1, syn už 4. den na JIP. Máte zkušenost, za jak dlouho domů?

eliska36
16. led 2020

Ahoj maminky, maly se musel kvuli mym problemum narodit cisarem 36+1. Ocividne na to nebyl pripravem, i prestoze me porodnik uklidnoval, ze od 36 tydne to bude dobry a tyden navic by nic nezmenil v jeho stavu - a me rapidne pritizil.

Ale..

Maly mel problemy s dychanim, dostal takovy ten chobot, ve stredu rano mu ho sundaly a zdal se ze to zvlada sam, dnes mi dokonce dovolili prilozit poprve, jeste v 18h byl ok a ve 20 kdy jsem nesla mleko byl zpet na chobotu :( Ja jsem z toho samozrejme spatna, nespim, bulim tu. Nikdo mi nedokaze rict jak na tom bude, meni se to kazdou chvili.

Mate nektera podobnou zkusenost, ze bylo mimi na JIPu a za jak dlouho jste pak sly domu?

Dekuji

clementina
17. led 2020

Malou narozenou ve 36. týdnu jsem měla na JIPce týden, zvládla adaptaci pěkně, i když byla drobná, slaboučká a měla silnou žloutenku. Synek to zvládne taky, nebojte, jsou to malí bojovníčci. Ať je mu brzy líp a vy si co nejdřív užíváte spolu doma!

dowla
17. led 2020

36 týden je většinou bez problémů. Někdy se muže stát ze tento stav kdy si dýchá sám a následně za par hodin je na přístroji se muže opakovat. Hlavně ze není zaintubovany. To ze mu pomůže přístroj na přechodnou dobu není žádná tragédie. Navíc se mohl unavit z toho přiložení ale hlavu vzhůru. Děti toho vydrží opravdu hodně.

lida9
17. led 2020

syn se narodil v terminu CS a problemy s dychanim mel taky, tak si nevycitej ten 36tt, asi to tak nekteri prcci maji... Urcite to prekonate a zachvili budete spolu vporadku doma! Drzim palce!

sangina
17. led 2020

Dobrý den...neplačte..v tomto týdnu jsou miminka už dost velká a vyvinutá,aby takřka bez problému zvládla život mimo matčinu dělohu.Problém je udržení tělesné teploty a problémy s dýcháním...A to že Vaše miminko má c-pap,to není nic neobvyklého..usnadnuje mu to dýchání...a je zcela běžné,že jednou ho nemá a pak ano...jedná se o to,že vlivem toho,že přišel na svět poněkud dříve je slabší..a snáze unavitelný..takže hlavu vzhuru

monikavitezslav
17. led 2020

Vše bude určitě v pořádku. Mě můj mladší šel ve 34tt. V inkubátoru byl tři týdny a to ještě s roztepem patra, do toho dostal zápal plic, několik antibiotik, krmení jsme museli dělat hadickou protože jinak to nešlo, pak měl speciální dudlík, ale musíš věřit že to bude dobré, já denně bulela i celé hodiny ale nebylo to k ničemu. Držím palce

astyna88
17. led 2020

Ahoj,me.se syn nar 36+5 spontanne, jednou muv postylce zahoukal alarm,ale to jsem zvladla sama,ale sestra si ho vzala na par hodin na jipku na sledovani. Drzim pesti a hodne sik,neboj,ty deti jsou moc odolne....

veronikav31
17. led 2020

Neteře-dvojčata se narodily v 32tt, 3 týdny byly inkubátoru, pak měsíc na dětské Jip. A teď?Teď to jsou skoro 10 leté slečny, žádné problémy nebo negativní následky to nezanechalo

jjasmina
17. led 2020

@eliska36 Kolik měl , když se narodil? Ale nebojte jsou to bojovníci, určitě bude vše v pořádku 🙂

matyldik
17. led 2020

Ahoj,syn se narodil ve 34.tydnu spontánně,vážil 2,3 kila a na JIRP byl sám 4 dny,pak další týden se mnou na pokoji maminek s předčasně narozeným dětmi. Zpočátku měl sondu do bříška,pak ne,pak zase ano..neustale napojeny na monitory skrz saturaci,dvakrát se mu vrátila žloutenka,byla jsem úplně bezradna a mimo. Tyhle zacatky jsou strašně těžké,pro oba..ale deti jsou strašně velcí bojovníci,brzo bude vše v pořádku a vy už budete spolu,věřím tomu..držím pěsti

eliska36
autor
18. led 2020

Moc děkuji všem 🖤 Dnes mu sundali opět cpap a snad už to tentokrát zvládne bez vrácení, uvidíme zítra 🤞🏼

luciaanaa
19. led 2020

@eliska36 neboj vše bude v pořádku. Syn se narodil plan.císařem v 36+1 dostala jsem předtím 4 injekce kortikojdů nebo čeho na dovyvinutí plic. Syn byl 2 dny v inkubatoru kvůli hlídání glukozy,pak už jsem ho dostala k sobě a v porodnici jsem byli dalších 10dnů protože měl antibiotika kvuli tomu že se nalokal me ,zkažené, plod.vody. A teď už nám jsou 3 měsíce a je to pěkně číslo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru