Přes den nechce pít z prsu. Co pro to udělat?

Zodpovězené
18. pro 2019

Dobrý den,

co mám udělat pro to, aby syn opět začal pít z prsu?

Je mu 6 týdnů a prožili jsme spolu oba dva velmi stresující chvíle s převozem do nemocnice, kde jsme zůstali cca 5 dnů. Syn dostával antibiotika a pro mě ten zážitek byl natolik stresující, že mi neteklo mléko. Když začal syn opět jevit známky hladu, z prsu teklo málo a já celá vyčerpaná dala na radu lékaře a synovi dala flašku s Nutrilonem. Dítě spokojeně jedlo a spalo.
Od příjezdu domů z nemocnice se snažím nastartovat prsa, syn ale nevypije víc jak 60 ml a doslova se ududlá ke spánku, a pak nejde vzbudit.
Užívám homeopatika, kojící čaj, vodu, gravimilk, nahřívám..no s velkou námahou odstříkám každé 3 hodiny 100 ml a syn z láhve dávku vypije. K prsu se přisaje, ale kojení trvá třeba i hodinu a i tak ode mě nevypije víc jak těch 60 ml.
Špatně to nesu.

Je nějaká šance, že se mléko začne víc tvořit a syn bude opět pít od mámy?

Děkuji.

Dobrý den,

užili jste si svoje a je čas udělat si takový malý restart, takové kojovánoce 🙂. Udělejte si pelíšek a buďte tam. Ideálně ve dne v noci, hodně se mazlete, co nejvíc kontaktu kůže na kůži, zkuste nosit na těle v šátku nebo nosítku a rozhodně zkuste společné spaní nebo alespoň co nejvíc kojit v noci. Patrně došlo k určitému poklesu tvorby mléka, ale není nic ztraceno a šance je obrovská. Dostatečným kontaktem a častým kojením dle potřeb dítěte. Kojte ideálně v savčí poloze (viz www.prirozenekojeni.cz), často při kojení střídejte prsa. Pokud by byl potřeba dokrm, doporučuji cévkou přímo při kojení (viz www.infookojeni.net) Není od věci se obrátit na LP v okolí, která má dobré reference a domluvit se s ní na postupu. Uklidní Vás to a za pár dní můžete opět plně kojit.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová