Příkrmy. Kdy a co mohu postupně přidávat? Dítě má 9 měsíců.

Zodpovězené
22. bře 2019

Dobrý den,

od cca 6 měsíců jsem začala dceru přikrmovat zeleninou, postupně i maso, v 7 měsících jsem přidala dopolední přesnídávku, v 8 měsících večeři. Jinak kojím na požádání většinou co 30-40 min. Je to na palici, ale mě to neva. Takže ráno (dopoledne) kojím tak 4x, odpo taky 4x, večer i víckrát. Spíme spolu, v noci kojím taky tak 4x, 5x. Ráda bych s blížícím se 9 měsícem přidala další příkrm. Dcera by papala pořád, jak mě vidí jíst, dělá ham. Dopoledne a večer dávám tak 150-170 g, polední oběd 180-200 g. Potřebuji poradit, kdy a co přidat. Jestli spíš nějakou snídani, nebo po obědě před odpoledním spánkem nějakou svačinku/polévku.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

myslím, že děláte vše správně. Kojíte na požádání, přidáváte postupně jednotlivé chody. Předpokládám, že dcera prospívá dobře. V 8. měsíci přidejte snídani - nemléčnou kaši, ovocné pyré apod. V dalším měsíci odpolední svačinu a nakonec večeři. Mezitím stále kojte dle potřeb miminka. Nabízejte pestrou stravu, kolem 8. měsíce můžete začít nabízet i vodu (pokud již nenabízíte), ideálně v obyčejném hrníčku, nebo hrníčku s pítkem - ne v lahvičce. Polévku můžete podávat nejprve k večeři - krémovou či vývar s drobnými kousky.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová