Přisátí týdenního syna i bez kloboučků. Jak na to?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

mám první dítě - týdenního syna. Od narození se syn nechce přisát v žádné poloze, ani v polohách, které doporučujete. Bradavku hledá. Když ji má v ústech, nepřisaje se a spustí hysterický pláč. Je náročné ho potom uklidnit.

Zkoušíme stále přikládat, ale stále bez úspěchu. Ze zoufalství jsem sáhla po kloboučcích, s těmi problém nemá. Krásně saje i půl hodinku. No, na doporučení pediatričky po kojení zkoušíme dokrmovat odsátým nebo umělým mlékem, protože nám syn nepřibíral.

Z láhve po kojení vypije průměrně 60 - 80 ml mléka.

Jak dosáhnout, aby se syn přisál i bez kloboučků?

Mam dost velké a vypouklé bradavky. Může mu to způsobovat problém?

Děkuji

Dobrý den,

miminku je teprve týden, vše je na počátku, nezoufejte. Prostě a jednoduše to stále zkoušejte, vždy na začátku kojení zkuste přiložit bez kloboučku, i během kojení zkuste kloubouček odebrat a přiložit znovu bez něj. Každé miminko to zvládne, jen potřebuje svůj čas. Velmi doporučuji odebrat dokrm lahví a dokrmovat klidně i s kloboučkem cévkou přímo při kojení (viz. www.infookojeni.net). Miminko je totiž zmatené z tolika různých tvarů v pusince - klobouček, lahvička, občas prso, možná dudlík... Není divu, že neví, jak na to. Každý tvar totiž znamená jiný přístup, jiné sání, jiný pocit v ústech. Eliminujte dudlík i lahvičku a především buďte trpělivá, není kam spěchat. Kojte co nejčatěji a především udržujte přímý tělesný kontakt s miminkem.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová