Problém s kojením po porodu. Nechci kojit. Jak to řešit?

Zodpovězené
16. pro 2019

Dobrý den,

prosím o pomoc. Jsem ve 38tt a mám odpor po porodu přiložit dítě k prsu. Nechci kojit. U první dcerky jsem problém neměla a kojila.

Jak to mám řešit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

předně bych ráda podotkla, že se Vaše rozhodnutí může např. po porodu ještě změnit a Váš negativní pocit z přložení a kojení také. Pokud budete na svém rozhodnutí trvat a vzala jste v úvahu všechna rizika spojená s předčasným odstavením, pak máte dvě možnosti. Jednak zastavit laktaci medikací (informujte svého lékaře a domluvte postup) nebo přirozeně prostě tím, že nezačnete kojit, budete prsa odstříkávat do úlevy a chladit prsa, přiládat obklady z tvarohu apod. Jako podpora může pomoci šalvej či máta - odvar.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová