Problém s kojením. Mám k tomu odpor, nechci kojit. Jak to mám řešit?

saly1478
11. pro 2019

Jsem ve 38tt a nechci kojit mám k tomu odpor. U dcerky jsem kojila normálně a teď mám odpor. Jak to mám resit? Bojim se laktační psychózy. Prosím o radu.

texetka
11. pro 2019

@saly1478 Našla bych terapeuta a probrala jaké máte důvody atd atd . Pokud by se odpor nezměnil, tak kojit vás přece nikdo nutit nemůže. Ano, je to sice to nejlepší pro dítě , ale pokud byste se měla třeba hroutit a podobně ?

saly1478
autor
11. pro 2019

@texetka nechci být u doktorů za neschopnou. Nechci aby byl malý pořád nemocný a vstávat chystat v noci mléko a ty potřebné vitamíny bude potrebovat. Laktační psychozu měla teta a bratrance odmítala úplně. Můžou s tím souviset i jiné deprese v těhotenství? Mivam je často v poslední době poslední měsíc těhotenství.

texetka
11. pro 2019

@saly1478 pokud chces kojit, vyhledala bych lp a psychologa a zkousela rychle najít reseni. Casu uz moc neni.
Jinak ano, muze to souviset

veronikav31
11. pro 2019

@saly1478 proč myslíš,že by malý byl pořád nemocný?já mám obě děti skoro od narození na UM a jsou zdravější než ostatní děti, starší dcerka sem tam rýmu nebo kašel, ale to s UM nemá nic společného, to je ve školce normální,že tam chytne hodně nemoci.Jinak v noci je vstává a dělání UM stejné jako vstávat a jít na záchod-jednoduché a rychlé.chodila jsem takhle dlouho,udělala jsem UM,dala jsem najíst,odříhnout a do postýlky, během 30 minut bylo hotovo a šlo se spát.V UM vitamíny jsou a docela dost, žádná větší nemocnost nebyla ani u dcerky ani u syna

saly1478
autor
11. pro 2019

@texetka psycholog je u nas na objednani predem 3 mesice. Nikdo me nevezme tak rychle. :(

saly1478
autor
11. pro 2019

@veronikav31 riká se to

veronikav31
11. pro 2019

@saly1478 tak to je pěkná blbost,nevím kde na to lidi chodí. já taky skoro od narození byla na UM-Sunar a jsem zdravá,méně nemocná než moji vrstevníci. A upřímně,synovi je 22m a rýmu měl asi jen 3x od narození...kdežto moje neteře všechny 3 kojené měli v tomto věku už 3xantibiotika,každou chvilku nahromadě,rýma,kašel,nachlazení,imunita nic moc

mariegroth
11. pro 2019

A co to mleko odstrikavat? Za me je to uplne super varianta a dobry kompromis.

odula
12. pro 2019

@veronikav31 tyyy jo.. Vem si jak by to s těmi dětmi dopadlo bez MM... ;) (Neboli - míru nemocnosti dítěte nebo naopak odolnost vůči nákazám nelze spojovat jenom s kojením, potažmo nekojenim. Ve hře je dědičnost, samozřejmě bezprostřední okolnosti - s jakými viry se děti setkávají, jak jsou na tom s imunitou jejich blízcí , jaké viry jim donesou atd). Nikdy nevíš jak by na tom byla kojená děcka bez MM a naopak. A mimochodem - syntetické vitamíny tělo vstřebává hůř a mají trochu jiné účinky na tělo než vitamíny přírodního původu. Takže co do obsahu je určitě ozdíl mezi UM a MM.

astyna88
12. pro 2019

Ono jde spis o to,ze kdyz mel starsi syn treba rymu,tak mladsi kojeny ji nedostal, nebo mel mirny prubeh treba jen na jeden den asi kvuli tomu,ze v mm mel protilatky ode me vytvorene. Spis zalezi,jak pak s detmi chodis do kolektivu.

Pokud kojit nechces,tak nekoj. Ja nekojila prvniho a u postele jsem mela termosku s vodou,odmerene mleko v davkovaci a moc prace to nestalo....

mrochlova
12. pro 2019

Ja prisla o mleko ve tretim tydnu a syn byl na UM a je to krasny,zdravi chlapecek a takovej raubir🙂 a ma mamka nemela mleko vubec ja,sestra i bratr jsme byli na UM a myslim ze nam to nejak neuskodilo.hlavne se z toho nepo-rat. Nemyslete na doktory a stres spojeny s kojenim budete mit miminko jupi a uz bude jen na Vas jestli budete kojit nebo ne. Chapu dnes ma kazdy predsudky a koukaj na Vas jak na blazna ze nekojite a nechapou duvody ale vite co prdte na ne a usmivejte se pri tom 😀

hermanka88
12. pro 2019

Doporučuji se tím nestresovat. Já dostala odpor ke kojení u syna kvůli nesnesitelnemu nátlaku v porodnici a pak od okolí. Stejně jsem pak během 3 týdnů přišla o mléko úplně a bylo.Jakmile jsem si uvědomila, že na tom svět a mateřství nestojí, bylo to úplně v pohodě.Teď má malý 6 let a je úplně v pořádku .Čekáme 2.miminko a jsem rozhodnuta, že se nenechám od nikoho do ničeho tlačit. Nejde?Tak co.Ja se stresovat absolutně nebudu.Nestojí mi to za to a co si ostatní melou je mi úplně jedno. Já chci být v pohodě a užívat si prcka.

sinicka
12. pro 2019

@saly1478 máš v pořádku štítnou žlázu?
Jinak... určitě ty kojene nejsou nemocnejsi kvuli kojeni a naopak. Prijde mi, ze se tim vzdycky nekojici matky ohani a utesuji sami sebe. Kojeni je jednoznačně to nejlepší, co dítěti můžeš dát. Kdyz to ale nejde, tak to nejde a svět se nezbori. Hlavní je být v pohodě psychicky, užívat si miminko atd..

veronikav31
12. pro 2019

@odula upřímně, je mi jedno jak by na tom byli děti kdyby měli MM, jsem ráda,že jsou v pořádku.A jinak,svoje děti nemám v nějaké bublině,jsme hodně v kolektivu dětí ať dcerka ve školce nebo herně,hodně cestujeme,takže viry číhají všude.A hlavně, kdysi se dávalo kravské mléko,UM-Sunar skoro nebyl.Jen jsem říkala jak to je u nás v rodině,když se někdo ohání tím,že nekojené děti jsou víc nemocné...

@sinicka já psala co je u nás, když někdo říká že nekojené děti jsou víc nemocné atd., tak to není pravda, pak se akorát nekojící matky stresují,že budou mít víc nemocné děti a je to podle mě zbytečné

sinicka
12. pro 2019

@veronikav31 nedavalo se kravske mleko, ale kdyz uz, tak kozi a jelikoz byla vyšší porodnost ( i umrtnost) tak kojila treba sousedka, sestra nebo jeste babicka a říkalo se jim kojné.

Mimochodem to s tou nemocnosti jsem napsala uplne stejne v blede modrem.

texetka
12. pro 2019

@veronikav31 Um je prostě jen náhrada, nikdy nebude na takové úrovni jako je MM. To je fakt. Proto i nedonošené děti, pokud matka nemá MM, tak se mají dokrmovat dárcovským MM a ne UM, neb při UM se zvyšuje násobně riziko zánětu střev a další komplikace .... Takže pokud paní chce kojit a hledá pomoc, tak je v pořádku jí nasměrovat na pomoc. A kdyby se opravdu hroutila, tak pak teda dát UM a co nejdříve přejít na normální stravu a UM odbourat.

veronikav31
12. pro 2019

@sinicka kravský-tchán ho dostával a kojnou neměl ani on,ani jeho sourozenci...

@texetka normální strava se při UM dává ukončeným 4.měsíce, u kojení 6.měsíc.takže to není úplně brzo

texetka
12. pro 2019

@veronikav31 já vím kdy se může začít podávat příkrm. U kojeného dítěte klidně až v 8,9 měsících - pokud dítě nemá o jídlo zájem. Nevadí , když bude dál výlučně kojeno. U dítěte na UM se doporučuje 4. měsíc VŽDY a pak co nejdříve přejít jen na jídlo a UM vyhodit do koše. ( ano, jsou pokračovací mléka až do kolika let, ale je to jen marketing a byznys výrobců, není to potřeb a)

lilian2111
12. pro 2019

@saly1478 říká ale pravda to není, já nemám kojene ani jedno dítě a jsou nemocní jednou do roka a to ještě rýma. Nestresuj se tím, buď to pak půjde a nebo ne. Uvidíš po porodu až budeš držet mimco v náruči 🙂

veronikav31
12. pro 2019

@texetka já synovi dávám Um v jeho skoro 2 letech, sice jí klasické jídlo,ale málo a nepřibírá-bohužel,takže dávám UM už jen večer před spaním,chci do jara,pak už nebudu dávat

pathan
12. pro 2019

@veronikav31 Ono nejde jen o nemocnost – kojené děti mají statisticky méně alergií a mají v pozdějším věku menší sklony k obezitě.

lachtanice86
12. pro 2019

Nejsem kojena, nemocná nejsem, alergie žádná, jsem hubená. Malou nekojim a ani jsem nekojila. V nemocnici jsem to řekla, dostala prášky na zástavu laktace a bylo. Klid. Nestresuj se a uvidíš jak to budeš cítit později

veronikav31
12. pro 2019

@pathan upřímně?tu statistiku bych chtěla vidět 🙂 Sklon k obezitě nemá s kojením nebo UM nic společného

lilian2111
12. pro 2019

@lachtanice86 Jj nápodobně 👍🏻Jen teda kojení nám nešlo, ale naopak co vím z okolí tak alergici a více nemocní lidé byli kojení. Taky to teda není pravidlem, ale určitě kojení není nic co by se nedalo v dnešní době dostatečně dítěti nahradit.

zelenaesmolda
12. pro 2019

@saly1478
ja myslim,ze pokud bys rekla o co jde tak te prednostne vezmou.poporodni deprese a laktacni psychozy taky prece neresi az po trech mesicich ne?

krupka3
13. pro 2019

Vidim, ze ses zeptala na tom pravem miste, aby se ti dostalo plne podpory k nekojeni a nasazeni UM hned od narozeni 😀 Udelala bys lip, kdyby ses obratila treba na LP nebo psychologa. Pokud mas pocit, ze budes u doktoru za neschopnou, mas asi nejaky psychicky problem uz ted, protoze zdrave uvazujici clovek vi, ze lekar je tu od toho, aby pomohl, kdyz je problem. Ja osobne fandim 100% MM, miminko se jeste nenarodilo, takze vubec nevis, jak ti zapracuji po jeho narozeni hormony - mozna to vubec nebudes muset resit. Ale pokud si v sobe vedome budujes odpor uz predem a jeste ho posilujes diskuzemi na MK, vyrazne si ty sance snizujes. Ja jsem si myslela, ze kojit nebudu, protoze mam za sebou sexualni zneuzivani a jakykoliv kontakt pres prsa je mi neprijemny, a nakonec dceru kojim uz 2 roky, protoze jakmile se narodila, hormony zacaly pracovat na plne obratky a ja nemela ani pomysleni na to, ze by to mohlo byt jinak. Ver svemu telu a neblokuj se uz predem. Drzim pesti.

astyna88
13. pro 2019

Pokud bys chtela prehodnotit svuj pristup k kojeni, ja jsem prodelala laktacni psychozu po porodu. Pred porodem druheho syna jsem to nahlasila u apolinare,ze se nechci znovu stresovat,kdyby to neslo. Ale kdyby jo,tak bych si prala zvysenou peci. Nekde se i tak lze domluvit...vis,ono to nekojeni stalo nemalo penez, u druheho jsem pak videla, ja je vse jednodussi,kdyz to jde a jdes ven jen s plenkou,misto hotovym arzenalem pri nekojeni.....Pokud to pujde,hned bych to nezatracovala. Rika se,ze u druheho a dalsiho ditete jde kojeni lepe. Tak uvidis....ja jsm se taky kdovijak utesovala,ze nekojim,ale az u toho bezproblemoveho (ikdyz jsem si prosla strevni chripkou, otravou z jidla a dvema zanety prsu) jsem pochopila,jaka.je to vyhoda. A syn teda nemocny neni vubec...behem dvou tydnu jsme doma meli zanety spojivek, strevni chripku, zvraceni a ani jedno nemel. Mozna nahoda,ale on to tak ma porad.

saly1478
autor
10. led 2020

@astyna88 snažila jsem se kojit, ale nešlo to. Po porode se přisál a po 24 hodinách kojeni mi zastavili mléko praskama na zastaveni laktace a neurol. Měla jsem poporodni depresi. Mám problémy doposud a syn má dva tydny. Nechci s tím jít k doktorovi a brát prášky na hlavu. Mam obavy že se to bude stupňovat a neurol brát nemůžu kvůli dětem. Nevím jak problém vyřešit. Syn má taky zánět spojivek, průjmy a furt blije i když je na um.

veronikav31
11. led 2020

@saly1478 blití je reflux,doporučuji dýl nosit na rameni po jídle,mít vyvýšenou matraci pod hlavou v postylce i v kočárku,nechat Um odstát.pokud má průjmy změňte Um,nesedí mu.pokud by nepomohla změna Um a pořád by blil tak zkuste do Um přidávat Nutriton,je to na zahuštění mlíka.Pokud by byl znovu průjem tak by to chtělo zkusit speciální mléko bez bílkoviny kravského mléka,to může způsobovat průjem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru