Raw juice, složení. Je to v pořádku, když kojím roční batole?

Zodpovězené
30. říj 2023

Dobrý den,

koupila jsem si úžasný raw juice nepasterizovaný, který obsahuje: jablko, řepu, gdouli, jeřáb, křen. Má se pít malinko před jídlem, ale je to teda granát - lepší než kafe a je strašně dobrý. Zakoupila jsem ho na trhu s bio potravinami. Není nikde uvedeno, že bych ho nemohla pít, ale nejsem si jistá - prodávají ho nějací cizinci, Praha - Pankrác u OC.

Co se týká složení, je to ok, když kojím, roční batole?

Děkuji

Dobrý den,

otázky ohledně stravy a kojení jsou nekonečné, stejně jako mýtů, které kolem kojení a stravy existují 🙂. Máme pocit, že pokud sníme čokoládu, budeme kojit kakao 🙂. Tak to samozřejmě není, ale tak, jako jsme každá jiná i náš metabolismus je jiný a nelze 100% říct, co se stane, když maminka sní nějakou potravinu - sedne, nesedne, snese ji miminko, osype se, bude mít prdíky, nebude mu mléko chutnat...? V jednom případě to tak je a ve druhém vůbec ne.

Proto má rada zní, jezte zdravě, vyváženě, pestře a sledujte, jak mimi reaguje. Pokud něco vadí, zkuste postupně elimitovat některé potraviny (ideálně instinktivně, často maminky tuší, co ve stravě bylo špatně). To platí pro ta nejmenší miminka nebo pro případ, že se objevují potíže - reflux, prdíky, krev ve stolici apod.

Vy máte ročního drobka (gratuluji ke krásnému kojení), ten jistě již baští příkrmy, maso, zeleninu, ovoce, jogurty atd., pije - ideálně vodu. Dobře a bez větších potíží tráví - kaká.
Máte tedy zdravé batole. Nevidím důvod, proč byste si nedala výše uvedený nápoj - ideálně nejprve v menším množství, abyste otestovala možnou reakci. S největší pravděpodobností se nestane vůbec nic 🙂. Jediné, na co bych dala pozor, je nějaká certifikace výrobku, oficiální složení atd. -zkrátka doporučuji výrobky, kde jste si jista, kým (firma, výrobce), z čeho a za jakých podmínek jsou vyrobeny.

Dobrou chuť.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová