Granko v těhotenství, nedělám chybu?

Ahoj, mám otázečku. Nikdy jsem nepila mléko, u nás doma ho nepil nikdo, takže jsem se to nenaučila a když k němu čmuchnu, zvedá se mi žaludek 🙂 Už ale tak měsíc mám potřebu mléko pít, nebo možná spíš si to vsugerovávám, protože vím, jak je zdravé. Nejsem ale schopna ho v přírodním stavu vypít, takže jsem objevila kakao a každý den si dělám hrneček. Dávám si tam pořádnou nálož, abych necítila žádné mléko 🙂 Ale vím, že je to dost sladké a chemické, tak nevím, jestli naopak nedělám chybu a je lepší nepít mléko, než pít denně granko. Co myslíte?
kajalka
29. pro 2012
Tak jez sýry, jogurty, zákysy, tvaroh.. mlíko též nepozřu.
hofka1
29. pro 2012
Tak si kup jiný "granko". Dá se koupit v bio krámech obdoba s lepším složením. Nebo Gravimilk. Nebo do něj mixnout banán.
hhanca
29. pro 2012
@lrg Já piju Granko od začátku a ani by mě nenapadlo nad tím přemýšlet 🙂 Chutná mi, tak se neomezuji 🙂
maladama
29. pro 2012
a což tak se podívat na to, co že v něm je za tu "chemii"?
http://www.chemievjidle.cz/instantni-napoj/granko

ono ne že by ten gravimilk byl čistě přírodní, že, nějak se tam všechny ty vitamíny dostat musely 🙂
http://www.chemievjidle.cz/instantni-napoj/grav...
hofka1
30. pro 2012
Gravimilk asi taky není košér, hlavně se ho musí dát hrozně moc a není levnej. To byl jen tip, třeba na střídání s něčím jiným. Doma mám "kakao" BioMéďa z bio krámu, složení: sušená třinová šťáva Rapadura (jo, cukr na prvním místě, ale to jinak asi nejde), kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, pravá Bourbon vanilka.
anetka1701
30. pro 2012
já teda na granku fakt nevidím nic špatnýho... Taky jsem se s ním v minulym těhu hodně prolejvala a vesele s tím pokračuju i teďka :o)
tymothy
31. pro 2012
Tak já přidám svou trochou do mlýna. 🙂 Téměř celé druhé těhotenství jsem byla na absolutně bezmléčné stravě - žádné jogurty, sýry, mléko, tvaroh, máslo,....vyjma 2 posledních měsíců, kdy jsem si čas od času dala trochu jogurtu nebo sýru - ale opravdu jen hodně decentně, moc mi to nechutnalo. Vyplynulo to u mě z nutnosti - strarší dcera měla alergii na mléko a v té době jsem ji ještě kojila. Samozřejmě jsem se díky masáži různých výrobců a internetových článků bála, jak to dopadne, zda mi nevypadají zuby, neoloupou se mi nehty... 🙂 No nestalo se nic z toho, těhotenství jsem přečkala naprosto v pořádku. Konzultovala jsem to i se svým obvodním lékařem, pediatrem a zubařkou - nikdo z nich v tom neviděl sebemenší problém. Všichni 3 se shodli na tom, že člověk mléko k životu nepotřebuje, ani v těhotenství.
Takže za mě. Jestli máš k mléku odpor a abys ho byla schopná vypít, musíš tu chuť něčím zamaskovat, tak to nedělej. Je to zbytečné. Granko si sněz klidně samotné a místo mléka si dej spíše semínka a ořechy - třeba takový mák, sezam, mandle, lískové oříšky - vápníku obsahují mnohem více než to mléko.
sabisek
27. led 2013
Granko, to je moje... Kazdy den odpoledne si dam sklenicku, nekdy teple, nekdy studene, nevidim na tom nic spatneho.
nitenka_
18. bře 2016
prodám gravimilk vanilka jednou použitý

Začni psát odpověď...

Odešli