Ricinus communis 30 CH. Jaké je dávkování?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na dávkování přípravku Ricinus comunis 30 CH. Chci zastavit laktaci. Syn má 2 roky a 4 měsíce. Kojení je pro mě už neuvěřitelnou zátěží, co se zdraví týče. Syn je na mně nalepený dnem i v noci + nechce pořádně jíst. Stále by jen ležel u prsu.

Jaké je správné dávkování?

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že ohledně správného dávkování se musíte obrátit na homeopata. Pokud ale čekáte, že po nasazení homeopatik se mléko přestane tvořit, obávám se, že budete zklamána. Nejprve je třeba přestat kojit. Kojení je záležitostí nabídky a poptávky. Starší děti se často kojí i z psychologických důvodů a tok mléka není důvodem kojení.
Máte samozřejmě právo a je zcela na Vás se rozhodnout, zda již chcete odstavit. To je v pořádku. Přestaňte tedy kojit, vysvětlete dítěti, že mléko už nebude. Poté v případě bolestivého nalití prsou odstříkejte vždy do úlevy. Laktace se postupně vytratí. Homeopatika, či bylinky - máta, šalvěj jsou pouze podpůrnými prostředky.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová