Rozkojení po měsíci. Je to ještě možné a plně? A jakým způsobem?

Zodpovězené
23. črc 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné se rozkojit do plného kojení i měsíc po porodu. Zatím musím moji holčičku přikrmovat, po císaři jsem nikdy nenakojila více než 20 ml na jedno kojení, takže dáváme ještě Nutrilon.

Je možné se ještě nějak rozkojit, abych kojila plně? A jakým způsobem?

Děkuji

Dobrý den,

ano, rozkojit se můžete i po měsíci. Doporučuji začít dokrmovat cévkou - viz. www.infookojeni.net přímo na prsu, kojte co nejčastěji, často střídat prsa při jednom kojení. Velmi doporučuji v tomto případě savčí polohu a také společné spaní a kojení v noci a celkově velmi častý kontakt kůže na kůži. Celkově by bylo fajn domluvit si návštěvu laktační poradkyně, která by Vám mohla vše usnadnit.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová