Kdy a jaké cviky po císaři?

jasemin26
31. srp 2021

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jsem 3 měsíce po akutním císaři, a ráda bych se vrátila na svoji původní váhu, v těhotenství jsem přibrala opravdu hodně,asi za to trochu může i preeklampsie, rodila jsem v 34tt, dnes to jsou přesně 3 měsíce po porodu a ráda bych začala cvičit, jsou nějaké cviky které tak nedráždí jizvu? A za jak dlouho po císaři se může cvičit? Jídlo samozřejmě omezují co to jde, ale nechci přijít úplně o mléko, už takhle byl problém se aspoň trochu rozkojit a i tam mám mléka méně a musím dokrmovat.. nějaké rady? Moc děkuji

pampeliska1313
31. srp 2021

Mám napsáno, že nejdřív tři měsíce po císaři ideálně běh, nebo jóga, ale necvičit přímé břišní svaly, ideálně ty šikmý. Ptala jsem se na cvičení s vlastní vahou, protože radši dřepy a kliky, než běh..:D a to mi zamítla, ale nebyla schopna odpovědět kdy s tím můžu začít, jen říkala, že uvnitř je jizva aktivní tak rok a čtvrt a má se dávat pozor. Takže už mám boty na běhání a za měsíc se na to vrhnu.🙂
A ještě inlajny můžeme! Ale to nám zkazi roční období. Jinak větší poskoky, dřepy, sklapovačky apod ne. Což se mi vylučuje zase s tím během, ale tvrdila, že po třech měsících běh být může. A ta jóga. Ale to určitě bude i něco na netu, jako cvičení po císaři.🙂

jasemin26
autor
1. zář 2021

@pampeliska1313 děkuji za odpověď a radu, tak to se budu muset podívat na net, mě totiž vždy právě nejvíce pomohli sklapovacky. Každopádně moc děkuju

sirinfirst
1. zář 2021

@jasemin26 hlavně jez! Kojíš 3 měsíční miminko, na dietách si mléko neudržíš, to je postava důležitější? Můžeš přece nasadit třeba low carb, najíš se dosyta, pro mléko strava ideální a můžeš tak i krásně hubnout.. Ale hlavně pomalu..

pampeliska1313
1. zář 2021

@jasemin26 to je kvůli rozestupu břišních svalů. Proto by se to nemělo.

jasemin26
autor
1. zář 2021

@sirinfirst ahoj děkuji, ne určitě pro mě není postava důležitější než můj syn, .. se silnější dietou samozřejmě začnu až nebudu kojit... Jen bych ráda začala aspoň trochu cvičit abych se cítila lépe..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru