Škytavka u miminka. Co na ní platí?

Zodpovězené
12. srp 2019

Dobrý den,

můj syn má po kojení docela často škytavku. Tak bych se chtěla zeptat, jak mu od ní pomoct? A co dělat, aby nebyla?

Děkuji!

Dobrý den,

škytavka nepředstavuje žádný problém, tedy ve smyslu, že by indikovala nějaký problém s kojením. Děti škytají často již u maminky v bříšku. Může být nepříjemná, například proto, že miminko obtěžuje a budí. Co pomůže - polohování, odříhnutí, znovu přisátí.

Postupně, jak si miminko osvojí rytmus sání a kojení, škytavka postupně vymizí a objeví se jen občas.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová