Tvorba mléka. Mohla se přirozeně upravit potřebám miminka?

Zodpovězené
15. říj 2020

Dobrý den,

můj dvouměsíční syn poslední dny vypije z dokrmu maximálně 90 ml (dříve i 300 ml). Přikládám si ho často, vždy, když naznačí potřebu kojit se. V noci ho jen kojím.

Je možné, že se tvorba mléka u mě přirozeně upravila potřebám miminka?

Mohlo jít předtím o jakýsi "růstový spurt"?

Přes den nemám pocit nalitých prsou, ale vidím, že malý saje - polyká. Ráda bych postupně vypustila příkrm úplně.

Děkuji

Dobrý den,

to je naprosto skvělé a máte samozřejmě pravdu. Vaše miminko zatím stále upřednostňuje kojení oproti dokrmu (nevím, zda podáváte lahvičkou) a proto zkoušejte ubírat množství dokrmu a více a více kojit. Za pár dní až týdnů můžete plně kojit, laktace se přizpůsobí tak, jak doposud.
Moc gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová