Opravdu Lactil podpoří tvorbu mléka?
Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli je tady maminka co má zkušenost s pilulkami Lactil? Jestli opravdu podpoří tvorbu mleka? Mám mesicni mimco a kojeni je nějaké všelijaké... jednou vypije 90ml a potom třeba jen 20ml ... přikládám vždy když si rekne
@jajajungmannova Jak poznas pri kojeni kolik vypije ml? Jestli odsavas a davas mleko v lahvicce, dost pravdepodobne o mleko prijdes. Pokud mimco prospiva a pribira, nedelej z toho vedu. Jinak ja Lactil ted beru a uprimne nevim zda ma efekt, ale dostala jsem ho od mamy…
@bereni Nám právě doktorka řekla ať vážím před a po kojeni a zapisuji to.... upřímně hrůza... je to strašně nepohodlne a zdlouhavé. Neodsavam, protože mi to nejde, neodsaju ani kapku 😃
Klídek, miminko vypije přesně tolik, kolik zrovna potřebuje. Taky nejíš za celých 24h pokaždé stejné množství jídla 😉MM se do konce šestinedělí ( někdy i déle) tvoří nadbytek , než se laktace ustálí. A podle "měkkých" prsů nemůžeš soudit ,zda máš nebo nemáš mléko. Dokonce ani podle odsávačky ,protože jen miminko umí sát tak efektivně,že to odsávačka zkrátka neumí a pak maminky akorát stresuje. Jediné,co ti pomůže na pořádnou laktaci je kvalitně jíst, hodně pít a především odpočívat,protože mléko se nejvíc tvoří,když spíš a jsi v klidu ❤️ A jestli ti Dr říká něco, co tě děsí,tak na to kašli. Pokud je miminko spokojené a intuice ti říká , že je všechno tak,.jak má být,pak tomu věř. Chce to jen klid, miminko a Tvé tělo jsou v dokonalé symbióze 💕
Miminko neprospívá? Pokud přibírák, i když méně, tak bych nevážila, to je jen extrémní stres. Já nevážila nikdy, jen v porodnici (a jen u prvního, dítěte, u druhého jen pes den, v noci jsem si čísla cucala z prstu, vždycky jsem dala o 10 ml méně, než vytáhl přes den). Na podporu kojení hodně pít, Caro, melta, kojící čaje taky mohou pomoct. Ačasto přikládat, třeba jen na pocucání, ale stimulují se tím bradavky. Hlavně zahoď poučky o kojení každé tři hodiny a 10 minut na jedno, deset minuet na druhé prso. Každé dítě je jiné, dcera se kojila velmi pomalu a klidně i 35 , 40 minut, syn byl za 10 minut hotov a už nechtěla přibíral suprově. Tak je dobře, že přikládáš vždy, když si řekne. Těch 20 ml vypije, když je to po kratší době?
Miminko neprospívá? Pokud přibírák, i když méně, tak bych nevážila, to je jen extrémní stres. Já nevážila nikdy, jen v porodnici (a jen u prvního, dítěte, u druhého jen pes den, v noci jsem si čísla cucala z prstu, vždycky jsem dala o 10 ml méně, než vytáhl přes den). Na podporu kojení hodně pít, Caro, melta, kojící čaje taky mohou pomoct. Ačasto přikládat, třeba jen na pocucání, ale stimulují se tím bradavky. Hlavně zahoď poučky o kojení každé tři hodiny a 10 minut na jedno, deset minuet na druhé prso. Každé dítě je jiné, dcera se kojila velmi pomalu a klidně i 35 , 40 minut, syn byl za 10 minut hotov a už nechtěla přibíral suprově. Tak je dobře, že přikládáš vždy, když si řekne. Těch 20 ml vypije, když je to po kratší době?
@ninive211 včera jsme byli na kontrole po týdnu a přibral 180g za týden. Prý to je málo, ale já si malý je spokojený a usměvavý, kaka a cura také dost, takže si myslím že nestrada🙂 a ano těch 20ml vypije třeba po hodině. V noci je schopný spinkat až 4h což už ho ale musím budit, protože mě bolí prsa ale určitě by spinkal i déle. Třeba včera rano jsme po 3h nakojily 80ml ale z obou prsou. Takže si myslím že velký úspěch 😃
Miminko neprospívá? Pokud přibírák, i když méně, tak bych nevážila, to je jen extrémní stres. Já nevážila nikdy, jen v porodnici (a jen u prvního, dítěte, u druhého jen pes den, v noci jsem si čísla cucala z prstu, vždycky jsem dala o 10 ml méně, než vytáhl přes den). Na podporu kojení hodně pít, Caro, melta, kojící čaje taky mohou pomoct. Ačasto přikládat, třeba jen na pocucání, ale stimulují se tím bradavky. Hlavně zahoď poučky o kojení každé tři hodiny a 10 minut na jedno, deset minuet na druhé prso. Každé dítě je jiné, dcera se kojila velmi pomalu a klidně i 35 , 40 minut, syn byl za 10 minut hotov a už nechtěla přibíral suprově. Tak je dobře, že přikládáš vždy, když si řekne. Těch 20 ml vypije, když je to po kratší době?
@ninive211 a kojím vždy tak těch 10min z každého prsa, protože u toho vždy usne

@jajajungmannova Jak poznas pri kojeni kolik vypije ml? Jestli odsavas a davas mleko v lahvicce, dost pravdepodobne o mleko prijdes. Pokud mimco prospiva a pribira, nedelej z toho vedu. Jinak ja Lactil ted beru a uprimne nevim zda ma efekt, ale dostala jsem ho od mamy…