Umělé mléko. Je čas přejít výhradně na něj?

Zodpovězené
11. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Po hospitalizaci v nemocnici, kde jsem nemohla syna kojit a byl krmen z láhve, mi odmítá přisát se k prsu. Pláče už při pohledu na prso.
Začala jsem si mléko odsávat a dávat mu ho z láhve. Mateřského mléka vypije o 1/3 méně než umělého. Je to pro mě stresující. Stojí mě to hodně času a energie a on to nakonec stejně nevypije.

Je čas přejít výhradně na umělé mléko?

Jak ukončím tvorbu mléka?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel, to se často stává při krmení z láhve. Miminko se naučí sát lahvičku, pochopí, že je to snazší, méně náročné a rychlejší a prso už nechce. Můžete zkusit SOS režim a udělat si takový kojo týden, kdy se budete snažit co nejvíce kojit, je velmi dobré spát s miminkem v posteli a zkusti kojit v noci - je možné, že se miminko ještě k prsu vrátí. Pokud ne, doporučuji co nejdéle kombinovat MM a UM. Každá kapka MM je ten nejlepší multivitamín pro Vaše miminko. Není však třeba se tolik vyčerpávat. Zkuste si naplánovat režim tak, abyste v pravidlených intevalech odsávala, co odsajete, to odsajete. Odsáté mléko dáte miminku a až nebude, doplníte UM. MM se postupně přestane tvořit, protože odsávání není tak účinné jako kojení a postupně se množství mléka při odsávání snižuje.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová