V jakém věku je nejvhodnější dítě odstavit?

Zodpovězené
30. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně odstavení dítěte.

V jakém věku je nejvhodnější dítě odstavit?

Kdy dochází u děti k samoodstavení?

Děkuji!

Dobrý den.

z antropologického hlediska, pokud porovnáme odstavení i ostatních savců a jejich délku dětství, dosípívání, dospělosti a stáří s životním cyklem člověka, dospějeme k odhadu, že u člověka spadá samoodstavení někam mezi 3 - 7. rok dítěte.

Četla jsem i zajímavou souvislost se změnou tvaru nosu (kolem 4 - 5. roku, kdy se miminkovský a batolecí knoflíček mění v tvar, jaký bude mít nos po následující život). Knoflíkovitý tvar nosu přitom umožňuje lepší sání z prsu.

Osobně doporučuji, pokud je to možné, dát odstavení volný průběh a korigovat ho tak, aby vyhovovalo Vám oběma. Ani jedna strana by neměla být pod tlakem a oba byste měli respektovat přání a potřeby druhého.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová