Vegetariánství, těhotenství a kojení. Mohu vegetariánstvím ublížit dítěti?

Zodpovězené
7. čer 2019

Dobrý den,

jsem ve 31. týdnu těhotenství a už 2 týdny vůbec nejím maso, protože mi nechutná. Nikdy jsem nebyla jeho fanoušek, ale nyní si neumím představit mít chuť masa v ústech.

Vyloučila jsem všechny masné výrobky - šunky, vývar. Bílkoviny se snažím dohnat luštěninami, tofu, sojovým masem a mlékem.

Mohu takovou stravu praktikovat při kojení?

Mohu vegetariánstvím ublížit dítěti?

Momentálně nemám možnost kupovat maso z domácího chovu a myslím, že je lepší vyloučit maso ze stravy jak jíst to nezdravé ze supermarketu.

Za odpověď děkuji

Dobrý den,

v nedávné době jsem měla podobný dotaz. Toto je spíše dotaz pro výživového poradce. Nicméně pokud přijímáte v rámci vegetariánské stravy všechny potřebné živiny, můžete bez problémů kojit a miminku nijak neškodíte.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová