Velikosti kojících kloboučků. Podle čeho se určují?

Zodpovězené
4. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, podle čeho se určuje velikost kloboučků.

Je to podle velikosti bradavky nebo stáří dítěte?

A jak poznám, že mám správnou velikost?

PS: Odbourání kloboučků není možnost.

Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

velikost kloboučků, je jako velikost podprsenky. Každé dítě má jinak velkou pusinku, nelze se řídit ani věkem. Zkrátka se to musí vyzkoušet. Také zjistíte, že jednotlivý výrobci se tvarem a lehce i materiálem kloboučků liší. Nezbývá než zkoušet.

Mrzí mě, resp. nevím, proč odbourání není možnost. Každé miminko se nakonec naučí i bez kloboučku, jen záleží, za jak dlouho, kolik pokusů mu dopřejete. Některé dítě potřebuje 3 pokusy, jiné 3000. Důležitý je také kontakt s maminkou kůže na kůži, kojení na požádání, časté střídání prsou a noční kojení. Miminko se dokáže přisát i na vpáčené či velmi ploché bradavky, a to tak, že přisátí není bolestivé, je jen třeba vytrvat, zkusit samopřisátí, správně miminko přikládat.

Pokud nicméně jste rozhodnuta používat kloboučky, bude třeba vyzkoušet, který Vašemu mimiku vyhovuje. Zároveň doporučuji velmi přísnou hygienu klobučků (často jsou nositelem kvasinek a bakterií) a lze očekávat, že časem se bude mírně snižovat tvorba mléka (tělo přes kloboučky nedokáže správně reagovat na zvyšující se potřebu miminka).

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová