Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vitamín C. Dostane se skrz šípkový čaj do mléka, když plně kojím?

Zodpovězené
11. kvě 2021

Dobrý den,

vím, že citrusy by se po dobu kojení moc jíst neměly, z toho důvodu se snažím dodat vitamín C skrze šípkový čaj (pokrájené usušené plody namočím přes noc do studené vody a poté uvařím).

Dostane se přes takový čaj vitamín C do mléka, když plně kojím?

Děkuji

Dobrý den,

toto je trochu ošemetný dotaz a nejsem si jista, zda mohu zcela fundovaně odpovědět. Jak rychle a kolik vitamínu C se dostane do mléka bohužel nevím. Záleží na více parametrech, třeba i rychlosti metabolismu apod. Každopádně nemusíte brát více vitamínu C , než je doporučované množství. Nejsem výživový poradce, proto Vám nemohu odpovědět, která forma vitamínu je nejvhodnější, každopádně klidně zkuste i formou citrusů, pokud nesníte kilo citronů, ale dáte si citronádu, nebo citron do vody, nemělo by to miminku nijak zásadně vadit.

Obecně se přeceňuje dietní režim při kojení. Kojící matka se nemusí nijak omezovat v tom, co jí. Je možné, že zjistíte, že určitá potravina dítěti nevyhovuje, ale je to zkrátka pokus - omyl a je zbytečné omezovat si jídelníček, když si nevhodností potraviny nejste jistá.

Když kojíte, mateřské mléko obsahuje přesně tolik vitamínů, živin a ostatních látek, které miminko potřebuje. Pokud nejste podvyživená a máte dostatečný přísun živin a vitamínů, můžete si být jista, že i Vaše mléko je to nejlepší, pro Vaše miminko.

Gratuluji k úspěšnému kojení.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová