Začínám ztrácet mléko. Co mi pomůže?

Zodpovězené
29. srp 2019

Dobrý den,

mám 2,5 měsíčního syna, jehož kojím. V levém prsu mám málo mléka. Nestačí mu na jedno jezení, ale ve druhém mu v pohodě stačí. Mám pocit, že o mléko přicházím.

Co mi pomůže?

Děkuji!

Dobrý den,

rozhodně doporučuji kojit při každém kojení z obou prsou.

Nakojte z jednoho a nabídněte druhé. Klidně můžete vystřídat prsa i dvakrát. Kojení z jednoho prsu není vždy nejvhodnější a představuje jak vyšší riziko zánětu a postupné snížení laktace.

Pro zvýšení laktace v levém prsu můžete nyní zkusit kojit vždy z levého jako z prvního a dokojit z pravého. Jakmile se laktace upraví, opět kojte střídavě tak, že nakojíte z levého, dokojíte z pravého a při dalším kojení začnete pravým a končíte levým.

Tento režim by měl během několika dní laktaci srovnat a upravit, nicméně je velmi běžné, že i tak může být jedno prso preferovanější, bývá to velmi častý jev.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová