Zatvrdliny. Co s tím? Řešit nebo nechat být?

Zodpovězené
3. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, bude to cca týden co nekojím, piju mátový čaj, prsa chladím, ale udělaly se mi tam takové malé zatvrdlinky, které normálně necítím, jen když si na to prso zatlačím, tak ano. Už moc neodstříkávám. Ale nejde to nějak rozmasírovat, ale jinak jsou prsa úplně měkká. Jsem měsíc po porodu.

Co stím? Řešit nebo nechat být?

Děkuji

Dobrý den,

dle popisu soudím, že nejde o nic mimořádného, postupně se mléčné žlázy zcela zklidní. Pokud by se cokoli zhoršilo - zatrvdlinky se zvětšovaly, byly bolestivé apod, obraťte se na svého gynekologa. Kapky mléka či občasné zatvrdnutí prsou apod. se může objevit ještě po několik příštích týdnů či měsíců, ale nejde o nic mimořádného.
Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová