Screening v 10.tt. Vadí takto brzy? Půjde něco rozeznat?

Zodpovězené
7. pro 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, podstoupili jsme ivf, 13.10 byl transfer 5denní blastocysty. Poslední ms byla 27.9. a nyní jsme objednaní na první screening, což od poslední ms vychází 10.tt, ale od transferu 8.tt.

Chtěla bych se zeptat, zda nevadí, že jdeme na 1. screening takto brzy a jestli bude vůbec něco rozeznat?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Prvotrimestrální ultrazvukový screening se provádí při velikosti plodu mezi 45 a 84 mm CRL (temenokostrční délka), což je 11+0 až 14+0 týdnů těhotenství. Časněji ultrazvukové markery hodnotit nelze. Součástí screeningu jsou také krevní odběry na biochemické markery, ty se často provádějí okolo 10. - 11. týdne, aby výsledky byly dostupné v den ultrazvuku a bylo možné hned po ultrazvuku vyhodnotit kompletní screening pomocí k tomu určených screeningových programů.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz