2ivf - 2 transfery, nekvalitní oocyty

Zodpovězené
10. pro 2019

Dobrý den, pane doktore,

můžete mi poradit, kde může být problém. Máme za sebou 2 ivf. 1. ivf stimulace 2 dny Bemfola 225 jednotek, zbytek 150 jednotek, dále Orgalutran a 2x Ovitrelle. Léky Estrofem 1-1-1, Utrogestan 2-2-2-, Clexane, Prednison 1-0-1/2. Odebráno 13 oocytu, oplodněno ICSI 10, prodlouženou kultivaci zvládla 2 embrya, která musela být zmrazena kvůli OHSS. Jedno embryo rozmrazení nezvládlo, druhá blastocysta se neuchytila.
2. ivf stimulace Bemfola 150 jednotek, Orgalutran, 1x Ovitrelle. Léky Prednison a Utrogestan. Levý vaječník žádný folikul, napravo 7. Oplodněny 3 oocyty metodou ICSI a Microfludic chip. Od počátku embrya nekvalitní. Predčasně zavedeno jedno fragmentované embryo kvality 2-3, další dvě se zastavila ve vývoji. Opět tedy žádné embryo k mražení.
Manžel je v pořádku, u mě dle hormonálního profilu vše v normě. Genetiku a imuno prý není potřeba dělat, další ivf odmítáme podstupovat bez dalších vyšetření.

Kde myslíte, že může být problém nekvalitních oocytů?

Děkuji

Dobrý den,

v případě, tak jak jej popisujete, je genetické a imunologické vyšetření již ke zvážení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz