Antikoncepce a mutace MTHFR. Jakou antikoncepci mohu při této mutaci užívat?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den.

Mám otázku ohledně antikoncepce. Jak jste si mohl povšimnout v názvu otázky, píšu tu ohledně mutace mthfr, kterou mám dědičnou z máminy strany.

Poslední dobou řeším antikoncepci. Moje gynekoložka mi navrhla prášky, jenomže tu já nechci a jsem plně rozhodnuta. Ale přeci jen bych si ráda zjistila, jakou jinou možnost ještě mám?

Trochu jsem pátrala na internetu a objevil se mi hormonální implantát, a ten mě zaujal.

Přiznám se, o své mutaci toho moc nevím. Nevím, co mi vlastně vadí, kromě toho, že mám větší srážlivost krve a proč mi antikoncepce může ublížit. Už jsem z toho trochu zoufalá.

Moje otázka tedy zní, co přesně mému tělu vadí na antikoncepci a jestli mám nějakou jinou možnost než prášky?

Děkuji za vás čas a těším se na odpověď.

Dobrý den,

produkt genu MTHFR se účastní v metabolismu kyseliny listové.

Změny v tomto genu nemají vliv na rizika při užívání antikoncepce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz