Antikoncepce. Učinkuje?

Zodpovězené
22. říj 2022

Dobrý den,

užívám antikoncepci Leverette a od 5. tablety ve 3. týdnu jsem měla střevní problémy. Pilulky ve mně nezůstaly, tak jsem postupovala podle příbalového letáku a poslední 3 aktivní pilulky jsem nevzala a přešla jsem hned na 7denní pauzu, čili podle příbalového letáku jsem nadále chráněna. Včera jsem však měla pohlavní styk s kondomem, všechno bylo ok, ale asi po hodině od styku do mě vešel přítel asi na 3 sekundy bez kondomu.

Mám užít pilulku po?

Nebo mám věřit příbalovému letáku s tím, že jsem postupovala správně a jsem tedy chráněna?

Děkuji

Dobrý den,

hormonální antikoncepce je vysoce spolehlivá. Pravděpodobnost těhotenství je velice malá. Pokud v sedmidenní pauze začne menstruace, tak antikoncepce neselhala. Užití pilulky po nelze ve Vaší situaci doporučit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz