Biochemické těhotenství. Kde je nejčastější příčina?

Zodpovězené
30. říj 2019

Dobrý den,

měla jsem již 2x biochemické těhotenství. Graviditu jsem zachytila na testu, který po pár dnech začal slábnout až přišla MS. Nechala jsem si vyšetřit štítnou žlázu, tu mám v pořádku. Samozřejmě pořád pátrám po tom, čím by to mohlo být a tak se obracím i na Vás.

Kde je nejčastější příčina těchto "mikropotratů", pokud se to tak dá nazvat. Začínám mít strach, že dítě nikdy mít nebudu apod., i když všude čtu, že je to poměrně častá záležitost.

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

v případě opakovaných těhotenských ztrát (2x po sobě) je ke zvážení genetické a imunologické vyšetření cestou ošetřujícího gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz