Boulička v podpaží. Co myslíte, že to může být?

Zodpovězené
18. pro 2020

Dobrý den,

když jsem před 3 lety porodila syna, tak jsem si v podpaží, na rozhraní prsu a podpaží nahmatala 1 malinkou bouličku, velkou asi jako hrášek, ale ne tak tvrdou. Při kontrole v šestinedělí jsem o ní říkala lékaře, která mě ani nevyšetřila a říkala, že po skončení kojení se ztratí a že je to normální. Po roce a půl jsem kojení ukončila a boulička se opravdu ztratila.
Pak za půl roku jsem otěhotněla znovu a někdy kolem 7 měsíce těhotenství jsem si při mytí bouličku nahmatala znovu, ale už jsou tam 2. Jedna opět asi jako hrášek velikostně a druhá jako kulička pepře. Při pohmatu nebolí, nejsou moc tvrdé. Jsou něco jako tuková podkožní bulka pro porovnání. Když mám prs nalitý mlékem, jsou větší. Když miminko prs vypije, tak jsou menší. Ještě bych chtěla říct, že je nahmatám jen ve sprše, když mám namydlené podpaží, jinak je nenahmatám.

Co myslíte, že to může být?

Zánět jsem v tomto prsu neměla, plně kojím, prs není nateklý či jinak změněný. Lékařce jsem o tom teď už neříkala, odpoví mi zase to samé, co minule.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příčin může být více a proto bez klinického vyšetření nelze odpovědět.
Doporučuji objednat se co nejdříve na vyšetření ke svému gynekologovi.
Jiné řešení Vaší situace není.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz