Covid a menstruace. Je možné, že mi ji covid rozhodil?

Zodpovězené
4. říj 2022

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat. Na konci sprna jsem prodělala covid, těžší průběh. Během onemocnění jsem začala krvácet, přikláněla jsem se k tomu, že mi covid rozhodil menstruaci a menstruace přišla dřív a trvala do září. Po té menstruaci ale přišla ještě jednou tak, jak bych menstruaci měla dostat (v září).

Teď bych měla dostat menstruaci v polovině října a opět přišla dřív i po užívání antikoncepce.

Je možné, že mi covid rozhodil menstruaci a budu dostávat menstruaci dříve než předtím?

Žádné jiné problémy nemám.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

souvislost mezi C19 a menstruačním cyklem nebyla popsána. Příčina mohla být nejspíše jiná (cysta?) - zpětně nelze zjistit.

Jak budete do budoucna dostávat menstruaci, nelze bohužel předpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz