Cysta na vaječníku. Jaký bude postup lékaře?

Zodpovězené
12. čer 2023

Dobrý den, pane doktore,

jako vedlejší nález magnetické rezonance mi byla zjištěna cysta na vaječníku o velikosti 32 mm. Ke gynekologovi jdu až na konci měsíce, abych byla po menstruaci.

Jaký bude nejspíš jeho postup?

Bude se cysta pouze "hlídat"?

Děkuji

Dobrý den,

vše se bude odvíjet od toho, o jaký typ cysty se jedá - zjistí váš gynekolog při ultrazvukovém vyšetření.

Pokud se bude jednat o tzv. funkční cystu, tak se s odstupem zkontroluje, jestli se vstřebala. Pokud se bude jednat o jiný typ cysty, tak podle Vámi udávané velikosti se bude nejspíše jen sledovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz