CYSTA. Může to všechno být tím?

eliska199645
9. říj 2020

Zdravím Vás tu 🙂
D manželem se snažíme o druhé miminko a bohužel nám to zatím nejde. No ale co nebylo pro mě hezké zjištění, gynekolog mi objevil cystu na vajecniku cca před 10 dny. Řekl že nejspíš neproběhla ani ovulace 😔. Ale o co jde. V neděli mi bylo neskutečně zle. Od neděle je mi zle každé ráno, ale je to v podstatě celý den. Do toho mám nafoukle břicho a bohužel u prujem. Ten teda netrvá celý týden. Může to být vše od té cysty?? Máte prosím někdo zkušenosti? K doktorovi zatím nechci volat a dělat hysterku🙂

te_reza
9. říj 2020

Může. Dal ti nějakou léčbu?

flabelina
9. říj 2020

No před otěhotněním by se ta cysta musela asi odstranit pokud je větší...nebo počkat až zmizí

emillyhk
9. říj 2020

Pokud máš nafouklé břicho, tak radši k doktorovi zavolej a nech si udělat kontrolní ultrazvuk. Nevím, kde přesně ji máš - pokud uvnitř, projevilo by se prasknutí cysty krvácením. Ale pokud je vně, může cysta prasknout a krvácet do dutiny břišní. Nicméně pravděpodobnější je, že se cysta zvětšuje (na to mají vliv hormony během cyklu) a někde něco utlačuje... Ale na ten ultrazvuk bych se radši objednala. Držím palce

ckei
9. říj 2020

A u mě třeba cysta znamenala úplný začátek těhotenství 😉

eliska199645
autor
9. říj 2020

@te_reza nene, řekl že není tak velká. Že to zatím necháme tak a počkáme jestli praskne při další menstruaci.

eliska199645
autor
9. říj 2020

@flabelina no neříkal nic o tom že je velká. Jenže tam je 🤷‍♀️

eliska199645
autor
9. říj 2020

@ckei no já už si to taky tento týden myslela, že jsem. Ty nevolnosti ATP. Ale dělala sem test a jen jedna 😔. Ale zase dělala sem si ho až odpo. Uvidíme

flabelina
9. říj 2020

@eliska199645 tak se ho zeptej přímo,že plánujete dítě a zda to bude nebo nebude vadit a co s tím...bude to OK

te_reza
9. říj 2020

@eliska199645 taky jsem měla malou, ale kvůli bolestem mi dala endomatacin čípky, cysta zmizela

eliska199645
autor
9. říj 2020

@emillyhk děkuji, zkusím zavolat

eliska199645
autor
9. říj 2020

@flabelina no to jsem mu říkala🙂 hned než řekl, že ji tam mám. Řekl že se dal snažit můžeme

flabelina
9. říj 2020

@eliska199645 tak uvidíte ..bude to OK,ať se daří

katka1319
11. říj 2020

Zdravím takoví dotaz mám malinkou cystu zjištěno v pátek 9.10.2020 řekla p doktorka, pri většinou praskne sama zajak dlouho tak od zjištění praskne nebo praskla vám děkuji za veškeré info, v menctruacich praská nebo i mimo jak většinou se to pozná?

emillyhk
11. říj 2020

@katka1319 To se asi takhle předpovědět nedá... Záleží, kde cysta je. Já měla cystu v děloze a dokud nepraskla, tak jsem o ní nevěděla. Tenkrát mě píchlo v podbřišku a za pár minut jsem začala krvácet. S menstruací si to splést nešlo, byla to taková ta jasně červená krev a bylo jí dost... Naopak někdy nemusí ani prasknout a prostě se vstřebá (stalo se kamarádce).

katka1319
12. říj 2020

@emillyhk na vajíčku pri říkala dr co jsem pochopila, takže odhad kdy praskne či vstřebá není od zjištění

petaov
9. lis 2020

@katka1319 Ahoj, já mívám cysty často, vždy se vstřebají. Při obou těhu jsem taky cystu měla. Chvíli rostla a pak se sama nejpozději do 6. měsíce vstřebala.