Fialová žíla na prsu. Je to něco neobvyklého?

Zodpovězené
30. říj 2019

Dobrý den,

všimla jsem si dnes, že na levém prsu mám fialovou žílu, která vede kolem dvorce. Nebolí, je hladká a spíše povrchová. Nejsem si jistá, jestli jsem to tam měla. Mám tři děti, všechny byly kojeny. Užívám HA a poslední tři dny jsem to měla časově rozházené kvůli nevolnosti - migréna. Prsa mám popraskané po dětech. Je mi 39 let. Prso nebolí, bradavka a dvorec je jinak v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

povrchové žíly na prsu mohou být přítomny.

Nejste si-li jistá, zda se jedná o setrvalý stav či náhlou změnu, doporučuji návštěvu gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz