Hrbolky na děložním čípku. Co to může být?

Zodpovězené
23. říj 2019

Vážený pane doktore,

chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že jsou na děložním čípku kolem otvoru maličké hrbolky (pohmatově se to jeví trochu jako vyrážka nebo spousta malých pupínků)? Nikdy dříve jsem čípek nezkoumala, takže nevím, zda tam byly i dříve.

Ještě doplním, že na prevenci na gynekologii chodím, naposledy před 5 měsíci, cytologie byla negativní. Žádné zdravotní problémy nemám, je mi 28 let a jsem necelé 2 roky po porodu.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

mohlo by se jednat o tzv. Ovula Nabothi. Jsou to drobné retenční hlenové cystičky v místě rozhraní výstelky vnitřního kanálu děložního čípku a výstelky části čípku, která směřuje do pochvy. Jedná se o častý vedlejší nález bez klinického dopadu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz