Změny na děložním čípku, mám se obávat?

clare379
6. říj 2015

Chtěla jsem se jen zeptat,.. před 3 týdny jsem byla u gynekologa na preventivní prohlídce. Dnes mi volali ohledně výsledků steru a řekli mi, ze jsou nějaké změny na deloznim čípku a objednala me za cca 5 měsíců. Mám se obávat něčeho vážnějšího? Měla jste to také některá tak? Mám hrozný strach ☹

baskervile
6. říj 2015

Ahoj,mě taky gynekolog řekl,že se mu ten čípek nezdá a jsou tam nějaké změny.Udělal cytologii a ta pak byla o.k.Víš výsledky cytologie?

dasara
6. říj 2015

strach mít nemusíš. Pokud by to bylo vážnější, tak tě hned odešle na další vyšetření. Já jsem měla též změny na čípku - konkrétně I.stupně (jsou 3), většinou se I.stupeň neřeší a mívají jej častěji ženy po porodu (já tehdy ještě nebyla), proto se to sleduje a proto si tě objednala za 5 měsíců na kontrolu. Já měla přepečlivého gyndr. a ten mě už s tímto nálezem poslal do CARu na biopsii, kde se potvrdil stupeň I. Dali mi tehdy nějaké globule na závádění a za půl roku na KO bylo vše OK. Často je stav za půl roku lepší bez jakýchkoliv léků. Nestresuj se. Vše je v pořádku a za půl roku se uvidí na kontrole 😉
@clare379

clare379
autor
7. říj 2015

@baskervile ne výsledky neznám... jen mi po telefonu řekla, ať se tak v prosinci nebo v lednu objednam znovu na ster. Docela mě tím vyděsila, ještě takhle několik měsíců dopředu aby na to člověk myslel:-/

anina32
7. říj 2015

@clare379 Ahoj já jsem měla výsledky stěru horší dva roky, musela jsem chodit na kontrolní stěry po půl roce, pak jsem porodila a půl roku po porodu výsledky stěru v pořádku, na další až za rok a po roce stěr špatnej, okamžitě že mám přijít, měla jsem CIN3, do měsíce jsem podstoupila konizaci. Půl roku po byli výsledky dobrý, na dalšímám přijít po roce, to bude teď v listopadu tak jsem zvědavá, snad to bude dobrý.

pety91
8. říj 2015

pokud je kontrola plánována až za 5-6 měsíců, tak to nebývá vážné. Jen lehké změny na čípku. Aspoň u mě to tak bylo.

zuzkazuzu88
8. říj 2015

jak píšou holky,pokud máš jít na kontrolu do půl roku,tak to není tak vážné.Já to tak měla taky a po kontrole už to bylo v pohodě. Teď jsem byla zase po roce na kontrole a všechno v pohodě 🙂

suzina08
8. říj 2015

Souhlasím s ostatními. Také jsem měla změny na čípku, na kontrolu jsem šla dřív, asi za tři měsíce a pak za půl roku. Znovu už se na stěru nic neobjevilo, naštěstí. Takže zatím nepanikař 😉

pety91
9. říj 2015

tyto přechodné změny prý bývají hlavně u mladších holek-žen

clare379
autor
9. říj 2015

Taky jsem slyšela, ze na tyto změny je dobré otěhotnět ...

megy
9. říj 2015

já měla před otěhotněním změny čípku charakteru polypu - neustále jsem špinila při každém pohlavním styku, mimo cyklus a pod - udělali vaporizaci - odpálili sliznici z čípku a bylo to celou dobu o.k. po dvou těhu jsem nyní v květnu měla výsledky o.k, leč jsem si nyní našla na čípku nějaké změny - na dotaz jak to vím odpovím asi tak, že jsem měla zánět a zaváděla jsem si čípky hluboko do pochvy a při tom jsem si našla na jedné straně nějaký hrbolek - nerovnost na zbytek čípku byl hladký- v úterý jdu na gyndu, neb mě to děsí ☹
kdybys měla nějaký vážný nález, určitě by tě pozvali hned a ne za půl roku - je možné, že to byli nějaké pozánětlivé změny ze stěrů 😉

roxy88
27. říj 2015

Zdravim! Nevite jestly z CIN 2 jsou sanse otehotnet? Doktor mi doporucil zkusit, ale nejak se nam nedari ☹

pasackovaovecka
30. říj 2015

Mne po pravidelnych rocnich prohlidkach gynekolog oznamil, ze mi vysledky cytologie nevysly zrovna nejlepe. Sla jsem za pul roku na dalsi stery, ty opet nevysly dobre a nakonec jsem tam sla po ctvrt roce a opet vsechno spatne. Nakonec jsem skoncila v nemocnici na konizaci a ted mi doktor doporucil co nejdrive otehotnet. Udajne se zmeny na cipku s tehotenstvim a hormonama spravi 🙂 tak budu doufat. Takze ted se budeme snazit a snad.... Jinak pokud by to bylo neco vazneho, tak si to vsechno a hlavne tebe gynekolog pohlida 🙂

valeri10
30. říj 2015

Ahoj tak já se nechala očkovat proti rakovině děložního čípku (bylo to už po zahájení pohl. života). Na prohlídky chodím pravidelně a z ničeho nic jsem měla CIN 2 a šla jsem na konizaci. Zjistilo se to tou novou metodou vyšetření teď nevím jak se jmenuje, ale stěry se nedělají na sklíčko, ale do nějakýho roztoku. Připlácela jsem za to 500,-. Takže asi tak

roxy88
31. říj 2015

@valeri10 Nebyla jsi na biopsiji nahodou?

lenickakl
31. říj 2015

Taky mi stěry pár let zpátky nevyšly ok. Objednala mě na další za 3 měsíce, stále se nic nezměnilo. Pak jsem šla znova za 3 měsíce a už to bylo ok. Od té doby je vždy vše v pořádku.

evulinkab
31. říj 2015

@clare379 Neboj, zmeny na čipku má každá druhá žena.Ted si te bude doktorka hlidat...Bud se to samo spravi, pripadne budeš mi stery stále stejné, v horším pripade se to zhorší a dle toho se bude postupovat.Bud rada že jsi hlidaná.Rozhodne i práve proto, že jsi hlídaná, se neboj rakoviny, ta se u tebe na cipku nevytvori, nebude mit na to prostor.Rakovina na del.čipku vzniká nekolik let, predcházeji tomu predrakovinné změny a ty se práve pripadne odstranuji konizaci(když je potreba)..Já mela taky zmeny na čipku-asi rok a pul jsem chodila co tri mesice na kontroly.Po porodu jsem mela ster v poradku už...Samo si s tim telo poradilo.

valeri10
31. říj 2015

@roxy88 biopsii mi dělali před konizaci

kara467
11. led 2019

Ahoj holky, mám dotaz taky mi teď tyden zpět volali to stejné, ze mám změny na deloznim čípku a mám dojít za půl roku na kontrolu, s přítelem jsme se chtěli začat snažit o miminko, ale sestřička mi do telefonu řekla, ze to do té kontroly, co bude za půl roku nedoporučuje. Takže taky nevím, co si myslet, jak je to vážné a mám celkem strach.

kara467
11. led 2019

Taky mě poslední dobou bolí břicho a hodne při sexu 😕.