Jak brát tento těhotenský test?

Zodpovězené
20. led 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak mám brát tento test, jestli pozitivně a nebo negativně. Mám 3 děti, nejmenšímu jsou 2 roky a do 4. těhotenství se moc nechystám, tak bych chtěla poradit.

Předem děkuji.

Dobrý den,

těhotenský test je třeba hodnotit přesně dle návodu.

V případě, že výsledek je nejednoznačný, tak je vhodné ho s odstupem několika dní zopakovat. V případě, že i nadále přetrvává nejasný výsledek, tak je nejvhodnější stanovit přesnou hladinu těhotenského hormonu z krve - nejjednodušší u svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz