Krvácení po potratu ve 2. trimestru. Je normální stálé stejné krvácení celé šestinedělí?

Zodpovězené
12. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. V 19.tt jsem bohužel byla na ukončení těhotenství z genetických důvodů, po porodu mi byla provedena revize dělohy. Po týdnu od zákroku jsem byla u své lékařky na gynekologii a říkala, že děloha je plná krve, krevní sraženiny ale nevidí. Mám přijít na kontrolu po menstruaci, v případě komplikací mám jet na pohotovost.
Už je to měsíc po zákroku a stále s přestávkami krvácím, krvácení je silné asi jako při slabší menstruaci, ale vždycky na den nebo dva dny přestane a pak začnu krvácet znovu. Nemám teplotu ani žádné křeče, proto váhám, zda jezdit na pohotovost. Má lékařka na gynekologii ordinuje jen v pátek a teď měla dovolenou.

Je normální, že mohu takto krvácet celé šestinedělí a že krvácení nepřestává (je stále stejné, nezhoršuje se)?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

krvácení by v průběhu šestinedělí mělo postupně zeslabovat až ustat.
Pokud kromě Vámi popisovaného nepravidelného špinění žádné jiné obtíže nejsou,
tak doporučuji návštěvu Vaší gynekoložky až se vrátí z dovolené. Může totiž porovnat aktuální nález z předchozím. Pohotovost navštivte, pokud by bylo silné krvácení, bolesti, teploty či jiná změna k horšímu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz