Samovolny potrat v 8tt? Krvácím

gabrielle96
4. pro 2016

Zdravim. Chtela bych poprosit o radu. Momentalne jsem 7tt+2. Ve stredu jsem zacala spinit s obcas trochou cerstve krve, sla jsem ke sve doktorce ta provedla utz a rekla ze vse vypada ok, ze mohla pouze prasknout nejaka zilka jak se roztahuje deloha. Jenze ve ctvrtek vecer jsem zacala mit silnejsi krvaceni , pouze cerstva krev podobne jako pri ms. Jela jsem v patek na pohotovost kde mi zase jen rekli ze vse je jak ma , srdecni akce ok a i se za ty dva dny mimco zvetsilo tak jak by melo. Dostala jsem utrogestan 3xdenne ktery tedy beru. Jenze krvaceni stale neprestava je to porad jako slabsi ms ale dnes ze me vypadl (omlouvam se nevim jak to rict jinak) takovy kus, jako srazena krev.. jenze ten kus byl velky cca jako palec. Chtela bych pouze znat nazor jestli si myslite , ze je to jasny potrat? Predem diky za odpoved

kaja2016
4. pro 2016

@gabrielle96 Vis, to ti asi nikdo nerekne, az v pondeli dr. na UTZ. Mam za sebou samovolny potrat, vypadalo to tedy podobne, jako u tebe, akorat mi od zacatku rikali, ze to na potrat vypada. Nastesti napodruhe se nam podarila krasna holcicka. Ale take znam holku, co takhle spinila, tvrdili, ze urcite potrati a dopadlo to dobre🙂 Posilam ti srdicko a hodne pozitivni energie. Drz se🙂

gabrielle96
autor
4. pro 2016

Je mi jasne , ze mi nikdo nerekne nic s jistotou jen jsem chtela vedet jak to probihalo u jinych takze ti dekuji za tvou zkusenost 🙂Budu muset pockat no... dekuji moc a gratuluji k holcicce 😊

prostejina
4. pro 2016

Mela jsen to stejně tak, ale hodne, fakt hodně me bolelo břicho (podobně me bolelo při kontrakcich u porodu). A hlavně intuice mi říkala (už týden před), ze je něco spatne. Tobě preju, aby to byl jen třeba hematom. Na docisteni jsem byla vloni, 2.12. A ted, když to píšu, tu kojim svoji 4tydenni holčičku. Takže bič nevzdavej a jestli miminko chcete, pockej 1, 2ms a směle do toho 🙂 držím palce :*

gabrielle96
autor
4. pro 2016

@prostejina ono to nebylo ani planovane, priteli pred nekolika lety kdyz byl jeste s jejo predchozi pritelkyni rekli , ze je neplodny. Ja tudiz nemela po roce vztahu potrebu brat antikoncepci a ted, po dvou letech co jsem ji nebrala jsem otehotnela. Ani jsem tomu neverila, test jsem si udelala "jen tak pro jistotu" a kdyz tam byly ty dve carky tak jsem mu s tim zamavala pred oblicejem , ze tohle je to neplodny 😀 a rekli jsme si , ze kdyz uz se to stalo pres tohle tak si to nechame.(to jen tak pro odlehceni situace). Me bricho boli ale nic drastickeho. Obcas me poboliva v podbrisku ale to mam celou dobu a na to mi doktorka rekla , ze je to jak se roztahuje deloha. O hematomu jsem cetla, jenze holky vetsinou psali , ze hematom jim nasli na utz. U me tam nic nevideli, tak se prave desim ☹ kazdopadne ti moc dekuji a tobe preju at ti mala zdravim prekypuje 🙂

monikaa_p
6. pro 2016

Jak si dopadla? Doufam,ze je všechno v poradku.

medulinek
6. pro 2016

Cetla jsem o spouste holek,co krvacely a nevedely z ceho a mimca byla v poradku. Ten chuchvalec mohla byt jen kus nejake srazeniny. Kdy jdes k doktorovi?

biedronka10
6. pro 2016

Drzim palce

misha83
6. pro 2016

@gabrielle96 ja mela hematom v obou tehotenstvi. Muj lekar ho nasel vzdy, ale napr. na pohotovost mi lekarka tvrdila, ze tam neni. A to i pres muj primy dotaz na hematom. Krvacela jsem hodne, taky jsem byla presvedcena, ze potracim a ted mi tu beha triletak a v postylce spinka tritydenni princezna 😉.

monilee
6. pro 2016

Ahoj, krvacala som pri obidvoch tehu, v prvom celu dobu, pri druhom len na zaciatku 2 tyzdne. Kym je to len krvacanie a UTZ v poriadku, je to OK, ale ked z teba idu "kusy", je to horsie. Tiez zo mna isli kusy a nepotratila som, ale rozhodne by som na tvojom mieste utekala zase na pohotovost. Mna si hned nechali v nemocnici a vdaka tomu sa tehu udrzalo, aj ked mi davali malu sancu

gabrielle96
autor
6. pro 2016

@misha83
@monilee holky dekuji vam moc za rady . Kazdopadne jsem byla hned vcera rano u sve doktorky mela jsem bolesti. uz tam nebyla srdecni akce tak rekla , ze se jedna o zamlkle tehotenstvi a volala do nemocnice do K. Varu kam jsem mela jet jeste "pro jistotu" to zkontrolovat (rekla , ze vzdy chce aby to videli dva doktori) a pripadne , ze bych sla na revizi. Do varu jsem prijela po cca dvou hodinach a tp uz mi pani doktorka rekla , ze na utz to vypada , ze se deloha vycisti sama. A ze by radsi pockala jestli si s tim telo poradi samo , ze je to lepsi nez hned hnat pod narkozu. S cimz jsem samozrejme souhlasula, take se mi to zda lesi... vcera jsem mela velke bolesti a dnes uz je to lepsi ... kazdopadne me uklidnila , ze jsem to ovlivnit nijak nemohla a stava se to...

lea212
6. pro 2016

@gabrielle96 to mě moc mrzí, určitě se zadaří příště :(

kaja2016
6. pro 2016

@gabrielle96 Tak to me take mrzi. Me to tak prislo, jak jsi psala. Prislo mi zvlastni, ze ti nic nerekli. Asi te nechteli strasit☹ Tak to mas za sebou a ted pekne v klidecku, zadny stres, me pomohlo vedet, ze po potratu hodne litaji hormony a tudiz naladu, ze to je normalni. Drzim palce!

gabrielle96
autor
6. pro 2016

@kaja2016
@lea212 dekuju moc holky 😞 Jsem z toho spatna... furt jsem doufala , ze kdyz rikali , ze je vse ok tak to treba nic nebude...

lea212
6. pro 2016

@gabrielle96 nojo, ono je to těžké poznat, krvácí kde kdo :( Ale je pozitivní, jestli to odejde samo. Budete moci hned zkoušet znova. Kdyby Tě hnali na revizi, tak musíš dodržet šestinedělí a čekat, než najede MS....

prostejina
6. pro 2016

@gabrielle96 moc me to mrzí ☹ úplně vidím sebe presne před rokem.. ☹ jestli mimco chcete, tak to teď půjde dobře, všechno "tam" se procisti a "zregeneruje", takže většina zen otěhotní pak hodně brzo. Znám holku, co otěhotněla 14 dnu po revizi a ma zdravyho chlapecka (což je risk, dávám ji jen jako příklad), já otěhotněla po 2. menstruaci. Do ty doby jsem užívala gynex a listovku. Určitě si nech zkontrolovat štítnou zlazu, u mne byla snížena funkce u těhotenství a bývá to jeden z důvodu zamlklyho těhotenství. Hlavu vzhůru, možná te ted čeká něco novyho a miminko prijde, az bude spravnej čas 🙂 preju ti, aby ti už bylo dobře a neměla jsi bolesti.. Najdi si něco, co ti pomůže to prekonat, nějaký koníček, nebo tak.. Všechno bude dobrý :*

gabrielle96
autor
6. pro 2016

@prostejina
@lea212 diky moc holky . Doktorka taky rikala , ze ted to bude "pohnojene"🙂 akorat tedy tohle se pocita jako ta "prvni" ms ? Vubec nevim jak dlouho ma to krvaceni trvat a pripadne za jak dlouho se objevi prvni ms. Jestli byste mi mohly rict jak jste to meli vy?

lea212
6. pro 2016

@gabrielle96 nene, první MS od toho procisteni (co odejde plod). Ja třeba po revizi mela menstruaci bez krve, normalne to bolelo, i krece, ale nemelo co odejit, když byla ta děloha prazdna. Jinak doporučuji tu listovku, případně Gynex nebo Nosifol na podporu naběhnutí správného cyklu. Jinak MS by Ti měla přijít normálně zhruba za měsíc...

gabrielle96
autor
6. pro 2016

@lea212 diky moc! Urcite zkusim🙂

kaja2016
6. pro 2016

@gabrielle96 ja potom pro svuj vetsi klid ymenila gyn za lepsi a drazsi a ta me doporucila tri mesice pred pocetim inofolic ( pusobi na zrani vajicek) a je v nem listovka plus hned po poceti mi dala utrogestan.

alkuska
6. pro 2016

@gabrielle96 Ahojky, moje zkušenost - přišla jsem o první těhu hned na začátku, ani jsem ještě nestihla jít k doktorovi, vyrazila jsem až jak jsem začla krvácet, což bylo cca 6 - 7tt (z krve hcg 11 000 takže to nebyl žádný duch 🙂 ), první ms přišla po šesti týdnech a hned v dalším cyklu jsem otěhotněla a vše v pořádku, máme už 10 měsíční cácorku. Takže v klidu, určo se podaří znova.

astyna
6. pro 2016

Do 12.tt je to vždy hop nebo trop. Pokud tam je nějaký problém, nic ti nepomůže a nechala bych to být. Radši ať to odejde, než by to bylo později. Příště už to bude lepší 🙂 ségru udržovali do 20. tt a pak stejně potratila a bylo to stokrát horší.

alkuska
6. pro 2016

@gabrielle96 Jo zapomněla jsem - krvácela jsem cca týden, co do intenzity to bylo jak u mě běžná ms, ale já mívám silnou. Ber to tak, že kdyby nebylo 21. století s ultrazvukem a těhu testy za dvacku na každém rohu, ani bys nevěděla že jsi těhotná a brala bys to jako opožděnou ms. Takže za mě - na nic nečekat a ani se nestresovat a snažit se dál.

astyna
6. pro 2016

@alkuska

před 2 měsíci podobné u mě - týden zpoždění, test jsem nedělala, pak brutální menzes. Odešlo to...no a nyní jsem v 6.tt 🙂

kaja2016
6. pro 2016

Ja teda mela u toho potratu prvni den ukrutne bolesti a zvracela jsem. Musela jsem byt v nemocnicu na kapacce. Kazda to ma jinak no.

prostejina
6. pro 2016

@gabrielle96 já mela 1.MS myslím 5.týden od revize. Byla teda dost silná, takže proto jsme čekali pak ještě na jednu, třetí už nedorazila. Musíš byt ted při čekání na MS trpeliva, je důležitý dodržet i šestinedělí kvůli pripadnymu zánětu. Ale je možný, ze někdo šestinedělí dodržovat nemusel, ono záleží na názorech dr. Ale bylo to lepší. I kvůli psychicky strance. Rozhodne zkus ten gynex, krásné srovná cyklus, a nespočet žen otěhotněla hodně brzy po jeho braní 🙂 a urcite tu listovku, tu už klidně ber ted 🙂

lucinka58
6. pro 2016

Hele, pokud to odešlo samo, tak to můžeš brát jako opožděnou menstruaci a šestinedělí nemusíš dodržovat. Jen bych vyčkala ještě jednu menstruaci a pak bych na to vlítla. Já měla před 2 roky zamlklé v 9tt, počkala jsem šestinedělí, odmenstruovala jsem a další cyklus už jsem byla těhotná a máme krásného kloučka. Tento rok jsem samovolně potratila v 6tt, a hned další cyklus jsem byla znovu těhotná 🙂 Takže něco o tom pohnojení je pravda 🙂)))

gabrielle96
autor
6. pro 2016

Holky mockrat vam dekuji za rady a povzbuzeni!🙂 ja jsem teda vcera mela docela silne bolesti ale dnes uz to je pomerne v klidu. Asi je vetsina uz pryc. Kazdopadne moc dekuji protoze jak jsem byla v te nemocnici tak jsem byla ve stresu , ze jsem se pomalu na nic nezeptala.

monilee
6. pro 2016

@gabrielle96 to je škoda :( Držím palce, nech to zvládneš a nech sa čoskoro podarí ďalší prcek!

shine2015
6. pro 2016

@gabrielle96 nam se to stalo taky a jeste kolem vanoc...
Ale pretrpela jsem silvestra,za 30dnu prisla MS a pak uz dalsi nedorazila....ted malemu je rok 😉 neboj. Nechej jednu MS a nechranila bych se pokud si mimi prejete....
Hodne stesti...
Jo a brala jsem takove ty vit. S rozstepenou kys listovou....tim nic nepokazis...jo...myslim femibion se to jmenovalo??? Nevim presne uz...

misha83
7. pro 2016

@gabrielle96 je mi to lito. Je to tezke rozpoznat. Mam za sebou take ranny potrat a ja zase externe nekrvacela a u úspěšných tehu ano ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru